Facebook Messenger Zirveye Çıkıyor

Facebook Messenger Zirveye Çıkıyor

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp‘ın 900 milyon kullanıcıya ulaştığını sizlere bildirmiştik. Büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olmasına rağmen eskiye nazaran daha az büyüyen WhatsApp’ın bugünkü en büyük rakibi Facebook Messenger işte bunun sebebini hep birlikte göreceğiz.

Daha Fazlası


1 85

Hatırlarsanız Facebook sırf mesajlaşma amacıyla Messenger uygulamasını kurmuştu. Mobil üzerinden arkadaşlarımızla mesajlaşabilmemizi sağlayan bu uygulama herkese zorunlu hale getirilmişti. Bir çok popüler sosyal ağı geride bırakan Messenger çok büyük bir kullanıcı kitlesine sahip durumda.

İlk etapta bütün Facebook kullanıcılarından negatif tepki alan Messenger uygulaması daha sonradan benimsenmiş ve bir araştırma şirketinin verilerine göre ise Amerika da en çok kullanılan 2. uygulama olmuş.

Bu araştırmanın sonucuna göre ise Facebook Messenger mobil platformlarda %59,5 değerinde bir kullanıma sahipken ilk sırayı Facebook’un temel uygulaması %73,3 değeriyle almış. Daha sonra ise 3. ve 4. sıraları Youtube ve Google Search doldurmuş. İlerleyen dönemlerde bu büyümenin WhatsApp ile çarpışacağı söz konusu. Bunun sebebi ise Messenger’ın artık tıpkı WhatsApp gibi herkes tarafından kullanılabilir hale gelmesidir. Eskiden Messenger uygulaması sadece Facebook kullanıcılarına özelken artık herkes tarafından ücretsiz kullanılabiliyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri