Sosyal Medya’nın Önemi

Sosyal Medya'nın Önemi

Geçmişten günümüze bir çok sosyal platform kuruldu. Eskiden genellikle forum gibi ortamlarda söyleşiler yapılırdı. Özel sitelerin kurulmasından sonra forumların yerini sosyal ağlar almaya başladı. Bugünkü sosyal ağların önem noktası elbette fazla çünkü artık her şeyi kolaylaştıran ortamlara sahibiz. Facebook ve Twitter gibi ortamlar üzerinden çok kolay bir şekilde milyonlarca insana ulaşabiliyoruz. Bu kimi zaman sağlık sorunlarına, kimi zaman şirketimizin büyük bir reklam harcamasından kurtulmasına sebep olabiliyor. Aslında sosyal ağların tek önemli noktası reklam değil, ihtiyaca yönelik her şeye cevap verebiliyor olmasıdır.

Daha Fazlası


1 127

Eskiden myspace gibi önemli mecralar bulunuyordu. Lakin ondan sonra Facebook tarzı yeni kuruluşlar ortaya çıkınca geçmişte kurulan siteler önemini kaybetti. Bunun en temel sebebi ise yenilikçi olmamalarıydı. Bazen aynı projeyi üretip sadece üzerinde ufak bir değişim yapıp büyük bir kitleye ulaşabilen işleri görüyoruz. Bunlardan en temel örnek Facebook’tur. Çünkü Facebook kurulduğunda myspace vardı ve içerik bakımından aynıydı. Facebook’un myspace’den ayrıldığı nokta ise sadece üniversitelere özel olmasıydı. Lakin zamanla Facebook’ta global oldu ve herkese açıldı. Buradaki büyüme aslında reklamla eşit orantılı bir şekildeydi. Bugün ise reklam için hiç para harcamaya bile gerek yok neredeyse…

Sosyal ağlarda bulunmak her şirket ve kurum için önemli bir hale geldi. Bu önem her açıdan farklı yorumlanabilir lakin işin gerçeği bu ortamlar herkes için önemli çünkü ücretsiz olarak milyonlarca insana ulaşabilme imkanımı bulunuyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri