PlayStation 4 Rekor Satış

PlayStation 4 Rekor Satış

PlayStation ilk çıktığı zamandan bu yana çok fazla kullanılan bir cihaz bu aşırı kullanımın sebebi ise genellikle kol ile oynana futbol oyunlarıdır. Çoğu kişi futbolu sevdiği için bu tür cihazlarda karşılıklı rakiplerinle oynayabilme olanağı elbette herkes tarafından ilgi çekici bir hale geldi. PlayStation 4 ile yaptığı işi en iyi noktalara getiren Sony rekor bir satışa imza attı. PlayStation 4’ün en büyük rakibi Xbox One‘ı sürekli olarak geride bırakmayı başaran PlayStation 25 milyon satış rakamını aşmış durumda.

Daha Fazlası


1 58

Microsoft‘un sürekli yaptığı hatalar yüzünden bir türlü Xbox‘u tam anlamıyla istediği yere getirememesi sebebiyle Sony bu durumu da kaçırmayıp kendisini konsol sektöründe en üst sırada tescilledi. 2013’ten bu yana satışa sunulan PlayStation 4 milyonluk satış rakamlarını aşmaya devam ediyor.

Sony’nin yaptığı açıklama da en büyük satışlardan biri de orta doğu olduğunu açıklamasıydı. PlayStation 4 orta doğuda 1 milyondan fazla satılmış durumda. Ayrıca Sony’nin 2016’ya girmeden bundle isimli paketlerini piyasaya sunarak Microsoft ile büyük bir fark ortaya koyacağı da mümkün görünüyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri