Intel’den Kablosuz Enerji

Intel'den Kablosuz Enerji

Gün geçtikçe gelişen teknolojinin meyvelerini almaya devam ediyoruz. Bugünkü teknolojinin en büyük adımlarından biri de kablosuz şarj imkanıdır. Hala gelişmekte olan bu alan için yeni üretimler sunan büyük şirketler oldukça kaliteli ürünler ortaya koymaya devam ediyor. Akıllı telefonların çıkması ve kablosuz şarj destekli telefonların piyasaya çıkması ile birlikte bu alana önem iki katı artmış durumda. Bu duruma binaen ise şehirlerde, mahallelerde hatta sokaklarda kablosuz şarj istasyonlarının kurulması gerekiyor. Intel‘in IFA 2015’te tanıttığı kablosuz şarj enerjisini sizlere konumuzda aktaracağız.

Daha Fazlası


1 182

Intel Almanya ülkesinin Berlin şehrinde düzenlenen IFA 2015‘te cep telefonları, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar için senkron çalışabilen yeni bir şarj enerjisi ürettiğini duyurdu. Sadece cep telefonları ile sınırlı kalmayıp diğer önemli iki cihaz için de bu teknolojiyi geliştiren Intel cihazlar arasında şarj sağlayabilme imkanı sunacak. Örneğin bir laptopu masaya yerleştirdiğinizde aynı ortamda bulunan telefon veya tabletler şarj olabilecek.

Bu teknolojinin ülkemizde de yaygınlaşması gerektiğini hepimiz biliyoruz. Lakin teknoloji yatırımları şuan için 4.5G üzerinde toplanmış durumda umuyoruz ki milli teknoloji şirketleri de bu tür çalışmalara hız kazandırırlar.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri