Yeni Açılan Sitelere Seo Nasıl Yapılır?

Yeni Açılan Sitelere Seo Nasıl Yapılır

Yeni açılan web sitelerine seo yaparken çok dikkat edilmesi gereken temel unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurları öğrenmeden bu işe girişirseniz çok kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda site içi seo ve site dışı seo konusunda bilgiler vereceğiz.

Daha Fazlası


1 20

Öncelikle yeni açılan sitelere hemen backlink çalışmaları yapılmamalıdır. Bir sitenin takriben adam olması için 2 ile 4 ay arası beklenmelidir. Bu süreyi ise site üzerinde yaptıklarınızla orantılı olarak kısabilirsiniz. Yeni sitelere anında backlink almak ve bu alınan linkleri ‘spam‘ niteliği taşıyan sitelerden yapmak sitenizi başlı başına batıracak bir durumdur. Yeni site açanların en önemli hatası forumlar üzerinde bulunan 30-40 TL değerindeki paketlerdir. Bu hizmetlerin hepsi kötüdür. Çünkü tamamen kasma ile yapılmaktadır. Eğer biraz olsun sitenizi düşünüyorsanız kaliteli sitelerden birebir özgün makale ile link alın.

Sitelerin hızlı index alması için temel yöntem genellikle ‘ping atmak‘ olacaktır. Ama her ping sistemi doğru çalışmadığı için site hızlı index almamaktadır. Bu durumdan dolayı panik olup sitenize saçma sapan hizmetler satın almayın. Çünkü index almanın da belirli süreleri vardır. Zaten sitenizi güncel tutmaya başladıktan sonra Google bunun farkına vararak sitenizi daha fazla ziyaret edecektir.

Site içinde seo açısından genel kriterleri karşılayan temalar kullanın. Paranıza kıyarak sağlam bir tema satın alın. Aynı zamanda site içinde linkleme, kalın ve renkli yazma gibi önemli kriterlere dikkat edin. Site içi linkleme çok önemli bir kriterdir. Çünkü Google sitenizin kolaylığına bakmaktadır. Tıpkı breadcrumb kullanımı gibi yazı içinde başka yazılara yönlendirmeler olması iyidir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri