iPhone pilinizin ömrünü uzatmanın 8 yolu

iphone6-fiyat

Neredeyse her iPhone kullanıcısının ortak sorunu pilinin çabuk bitmesidir. Cihazı kullanırken dikkat etmediğiniz birkaç unsur iPhone’nuzun pil ömrünü azaltabilir.
Aslında akıllı telefon kullanırken pil ömrünü uzatmanın birkaç basit yolu var. Bazı uygulamaların kullanımını azaltarak ve kullanmadığınız özellikleri devre dışı bırakarak pilinizin daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz. iPhone’nuzun pil performansını arttıracak birkaç ipucunu sizler için bir araya getirdik.
1.Hücresel Veri Kullanımına dikkat edin
Hücresel veri ve 3G kullanımı pilin çabuk bitmesine neden oluyor. Eğer her an internette olma ihtiyacınız yoksa, Ayarlar->;Genel->;Ağ ‘a girerek hücresel veriyi kapatabilirsiniz. Böylece şarjınız daha uzun süre dayanırken, internet kotanızın aşmasına engel olabilirsiniz.

2.İşinize yaramayan Konum Servislerini kapatın
Fazla kullanmadığınız uygulamaları Ayarlar->Konum Servis’lerinden devre dışı bırakmanız pilinizin ömrünü uzatmaya yardımcı olabilir. Fakat bazı uygulamalar için Konum servisinin açık olması gereklidir.

3.Wi-Fi’i sürekli açık tutmayın
Pilin hızlı tükenmesine neden olan unsurlardan biri de Wi-Fi. Evdeyken ya da iş yerindeyken internete bağlı olabilmek adına Wİ-Fi’yi açık bırakabiliyoruz. Ancak uzun süre Wİ-Fİ ‘ın açık kalması pilim ömründen yiyor.

Daha Fazlası


1 44

4.Parlaklığı kısın
Ekranın parlaklık oranı da tamamen pil düşmanıdır. Ekranın parlaklığı arttığında cihazın çalışma gücü artar ve bu da pilin ömrünü kısaltır. Bunun için Ayarlar->Parlaklık kısmına girerek iPhone ekranınızın parlaklığını biraz azaltmanızda fayda var.

5.Arka plandaki uygulamaları kapatın
Arka planda çalışmaya devam eden uygulamalar, fazladan CPU harcamasına bağlı olarak pil tüketimini arttırır. Bunun için kullanmadığınız uygulamaları kapatmanızı öneririz.

6.iOS sürümünü güncel tutun
Cihazınızda pili etkileyen yazılımsal bir sorun olabilir. Bu durumu düzeltmenin en iyi yolu güncelleme yapmanız. Telefonunuzda herhangi bir problem olmaması için İOS sürümünü düzenli olarak güncelleyin.

7.Eşzamanlama & iCloud kullanımını minimuma indirin
Eşzamanlama ve iCloud için uzun bir süre internet bağlantısı gerektiğinden, bu tür yedeklemeler pilin ömrünü kısaltabilir.

8.Bluetooth’u gerekmedikçe açmayın
iPhone ile ortak çalışan bazı sistemler (Araç Kiti vs.) ve birtakım aksesuarlar için Bluetooth’a ihtiyaç olabilir. Bluetooth’a gerek duymadığınız takdirde, Bluetooth’u kapalı tutabilir, böylece pilinizin daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.

İPhone’larda sıkça karşılaşılan pil sorununa bu yöntemlerle çözüm bulabilirsiniz. Apple, genelde batarya konusunda rakiplerinin biraz altında kalıyor. Yalnız iPhone 6 ile bu durumun biraz daha iyileştiği söylenebilir. Ayrıca yeni çıkacak olan iPhone6s serisinin çok daha uzun ömürlü bir batarya sunacağını belirtelim.

iPhone’un batarya konusunda kullanıcılarını çok tatmin etmediğini söylesek de, diğer birçok özelliğiyle mobil tutkunlarının gözdesi olduğu bir gerçek. Ayrıca hem batarya bakımından daha iyi, hem de gelişmiş özellikleriyle cezbeden iPhone 6 modelini ayrı tutmak gerek.

Aradığınız akıllı telefon ve tablet modellerine Kliksa.com’dan uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri