Elementary OS 0.3.1 Stable Sürümü Yayınlandı

Elementary OS

Elementary OS, yeni üretilmiş bir işletim sistemidir. Windows ve iOS‘a alternatif olarak üretilmiştir. Genellikle işletim sistemine lisans ücreti ödemeyip aynı zamanda illegal sürümlerini de kullanmak istemeyenler için kullanılabilir bir sistemdir. Elementary OS‘un elbette kullanılabilecek ortamları varken, kullanılamayacak ortamları da mevcut çünkü bugünkü en önemli popüler yazılımların çoğu Windows ve iOS destekli olduğu için bu yeni işletim sisteminde çalışmayabilir. Eğer sadece İnternet kullanıcısıyım ve program türü önemsemiyorum diyorsanız bu işletim sistemini kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası


1 22

Elementary OS sürekli olarak güncelleme yapan veya belirli tarihlerle güncelleme yapan bir şirket değil. Ne zaman güncelleme yapacakları belli olmadığı için sürekli olarak takip edilmesi gerekiyor. Şirketin bu konuda görüşü ise ‘sırf yeni özellikleri’ eklemek için böyle bir şatafatlı gösteri yapmak saçma görülüyor. Eğer bir geliştirme gerekiyorsa bunu zaten yaparız şeklinde bir mantıkları var.

5 aydır güncelleme yapmayan şirket yeni güncellemesini sistem hataları ve uyumluluk sıkıntıları üzerine yaptı. 200’ün üzerinde raporlanmış hataların hepsinin düzeltildiğine değinen şirket donanım uyuşmazlıklarının ve grafik sorunlarının da giderildiğini kullanıcılarına duyurdu.

Yeni tasarlanan sürümü ise Ubuntu 14.04.3 (LTS) üzerine inşa eden işletim sisteminin geliştiricileri kernel olarak da 3.19‘u kullanıyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri