Neden Windows 10’a Geçmeliyiz?

Neden Windows 10'a Geçmeliyiz

Microsoft her yıl yeni bir üretimle karşımıza çıkarken artık tüm cihazlarda senkron çalışabilen yeni işletim sistemi Windows 10’u bizlere sundu. İlk etapta belki çoğu kişi negatif yaklaşmış olsa da Windows 10 da tanıdık şeyleri gördüğümüzde ona karşı kanımızın ısınacağı elbette mümkündür. Özellikle Windows 7 ile Windows 8 arası geçişte temel özelliklerin bulunmaması kullanıcıları sıkıyordu. Şimdi ise Microsoft bu özelliklerin en önemli olanı yani Başlat menüsünü Windows 10’a eklemiş durumda. Ayrıca Windows 10 da başlat menüsü düzenlenebilir olmasıyla da büyük ilgi uyandırıyor. Windows 7’nin etkisinde kalanlar Windows 10’a rahatlıkla bu açıdan geçebilirler.

Daha Fazlası


1 22

Microsoft, tüm kullanıcılarına büyük bir fırsat sunuyor. Bu fırsat ile beraber artık herkes 1 yıl boyunca Windows 10’a ücretsiz geçiş hakkına sahip olabilecek. Bu süre zarfında geçmeyenler veya geçemeyenler ise standart lisans ücreti ödemek zorunda kalacak. Microsoft’un bu kampanyasının en temel sebeplerinde ise yeni işletim sistemini test ediyor olması yatıyor. Bunu sürekli yaptığı büyük güncellemeleri ile net şekilde anlayabiliyoruz.

Windows 10’a geçmek için en büyük neden ise teknolojinin gelişimi ile alakalı çünkü Microsoft yeni ürettiği ve üreteceği tüm yazılımları aynı zamanda cihazları Windows 10 ile kullanılabilir kılacak. Bunlara örnek vermek gerekirse; Windows Edge, DirectX 12, xBox Desteği, Özgür Kullanım gibi bir çok örnek verebiliriz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri