Facebook’un Türkiye Başarısı

Facebook'un Türkiye Başarısı

Ülkemiz bir çok diğer ülkeye nazaran çok daha fazla sosyal medyayı kullanıyor. Nitekim bu nedenle Facebook içinde Türkiye‘den rekor derece de bir kullanım durumu söz konusu. Bu durumun sebebi ise insanların sosyal hayatlarını sürekli olarak diğer arkadaşlarıyla, aileleriyle paylaşmak istemeleridir. Sanırım bu kolaylıkla beraber elbette ülkemiz insanının paylaşımcı ruhu kuvvet bulmuş durumda.

Daha Fazlası


1 127

Facebook geçtiğimiz zamanda paylaştığı istatistiklerde Türkiye’nin çok üst sıralarda yer aldığını gördük. Facebook’un yaptığı açıklamaya göre ülkemizde ayda 39 milyon ve üstü kişi Facebook’u ziyaret ediyor. Üstelik bu ziyaretlerin yüzde 85‘i mobil ortamlardan yapılıyor. Aynı zamanda Facebook’u her gün ziyaret eden ve bunu alışkanlık haline getiren neredeyse 20 milyon kişi bulunuyor. Net rakam olarak günde 26 milyon kişi de Facebook’u ziyaret ediyor.

Ayrıca Facebook’u tüm dünya çapında kullanan insan sayısı 968 milyon yakın bir zamanda verilen habere göre ise Facebook anlık 1 milyar aktif kullanıcı ağırlamış. Bu konuda kanıtlı bir bilgi elimizde olmasa da Facebook’un yaptığı duyuruya göre bu haber doğru.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri