Ucuz Akıllı Saat: ZenWatch 2

Ucuz Akıllı Saat ZenWatch 2

Berlin de düzenlenen IFA 2015 de Asus yeni tasarladığı ucuz fiyatlı akıllı saati ZenWatch 2‘yi tanıttı. Her şirket gibi Asus’ta teknolojinin en yakın takipçilerinden olduğu için bir çok piyasayı değerlendirip bu noktalarda özel üretimler yapıyor. Nitekim geçtiğimiz sene Asus ZenWatch akıllı saati ile giyilebilir teknoloji alanına da giriş yaptı. Asus’un ürettiği akıllı saatlerin piyasada ilgi çekmesinin en temel nedeni ise uygun fiyata sahip olmasıydı.

Daha Fazlası


1 182

Asus yeni ürettiği akıllı saatinin duyurusunu IFA 2015 üzerinden duyurmuş oldu. Asus ZenWatch 2’yi iki farklı stilde kullanıcılarına sunacak. Bu iki stildeki akıllı saatte de Snapdragon 400 yongaya sahip 4 çekirdek işlemci ile 512 MB değerinde ram bulunacak. Bu iki modelin farkı ise büyüklüğü ve batarya olacak. ZenWatch 2’nin büyük olan modelinde 1.67 inçlik boyu ve 400 mAh değerinde batarya gücü olacak. Diğer küçük olan ZenWatch 2 de ise 1.45 inç ekran ile beraber 300 mAh bataraya gücü bulunacak.

Asus‘un bu uygun fiyatlı iki ürününden küçük olanı 167 dolardan, büyük olanı da 190 dolardan satışına sunulacak. Nitekim bu da Asus ile diğer giyilebilir teknoloji üreten firmaları birbirinden ayıran en büyük nokta olsa gerek. Asus ayrıca bu iki ürünün de 36 dakika gibi bir kısa sürede %50 şarja ulaşabileceğini de iddia etti.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri