Google Logosunu Değiştirdi

Screenshot_1

Google diğer uygulamaları özellikle Android olmak üzere hepsi ile uyumlu olabilmek için yeni bir logo tasarladı. Bu logo dünden beridir yayında. Google 2013 senesinden beri kullanmış olduğu logoyu kompakt bir kullanım için değiştirme kararı aldı. Bu kararla beraber yeniden tasarlanan Google logosu eskisine göre ne kötü, ne iyi sanıyorum ki zamanla iyileştirmeler olacaktır.

Daha Fazlası


1 20

Google logosu için Sans Serif yazı tipini kullanıyordu bu yazı tipini de değiştirmek isteyen Google yeni bir yazı stili tasarladı ve ismine Product Sans koyarak bu tipte yeni logosunu tasarlayarak yayına aldı. Sadece arama motorunda değil her yerde değişen logo simge türünde ki yerlerde de yine Product Sans yazı tipi ile tasarlandı. Bu logo da ise G harfi bulunuyor. Harf ise Google’ın temel renklerinden oluşuyor. Bu değişikliğe Google Haritalar, Google News, Google Çeviri, Google Plus gibi popüler servislerde dahildir.

Bu değişim ile beraber tüm kullanıcılar Google içinde kullanılan diğer sistemler için de stil değişikleri bekliyor. Özellikle simgelerin değişmesi muhtemel gözüküyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri