Yeni Açılan Sitelerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni Açılan Sitelerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni açtığınız websitelerin de bazı önemli noktara dikkat etmelisiniz. Eğer bu noktalara dikkat edilmezse siteniz spam (çöp) haline gelebilir. Bu durum ise artık aldığınız uzantıda çok büyük paralar harcamadığınız sürece başarısız olmanızı sağlar.

Öncelikle bir İnternet sitesinin en temel kuralı Google standartlarına uygun olmasıdır. Bu standart ise temel kod yapıları ile gelmektedir. Günümüzde genellikle w3 olarak bilinen standartlar HTML kodlar arasında kullanım kurallarına sahiptir. Bu kuralların neler olduğunu İnternet ortamında detaylı şekilde bulabilirsiniz. Eğer ücretli bir tema kullanırsanız yüksek ihtimal bu tür bir sorun yaşamazsınız.

Yeni açılan sitelere backlink almak sitenizin değerinin en dibe vurmasına sebep olur. Ayrıca böyle sitelere hemen bir ton çöp siteden link almakta sitenizi bitiren en temel şeylerden biridir.

Daha Fazlası


1 85

Google geliştirdiği bir çok yeni algoritma ile artık her şeyi tespit edebilir hale geldi. Bu yüzden sitenizin çeşitli kelimelerde yükselmesini isterken batmasına sebep olabilirsiniz. İnternet üzerinde bir çok kişi tarafından sağlanan toplu tanıtım yazısı hizmetleri bunlar için ön ayak olabilir. Çünkü 40 adet bloga tanıtım yazısı yayınladığında bu yazıyı eğer her site için özgün yapmazsanız siteniz ‘spam’ durumuna düşecektir. O yüzden her blog için ayrı tanıtım yazısı hazırlanmalıdır.

Siteleriniz de sosyal medya ağırlık olmaya özen gösterin ve bu tür ortamlarda organik içerik kazanmanın yollarını arayın. Bugün Google tarafından en önemsenen iki şey bulunmaktadır bunlardan biri organik yazı diğeri de organik sosyal medya hesaplarıdır.

Açtığınız websitelere organik hit basma tarzı işlemler uygulayacaksanız kesinlikle Google kaynaklı takip sistemlerini kullanmayın çünkü Google sitenize yerleştirdiğiniz kodlarla bu gibi girişimlerinizi tespit etme imkanı artmaktadır.

Bu temel şeylere dikkat ettiğiniz taktirde başarılı olacağınıza emin olabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri