Jeep Araçları Hack’leyenler İşi Kaptı!

Jeep Araçları Hack'leyenler İşi Kaptı

Teknoloji gelişmesine ve çözümler çokça artmasına rağmen maalesef saldırı türleri de artmış durumda. Bugünkü altyapılar her ne kadar gelişmiş olsa da gelişmelerle beraber açıklarda çoğalıyor. Hacker‘lar yöntemlerini geliştirerek çok daha fazla sistemi çökertmeyi başarıyorlar. Yakın zamanda bir çok hack olayıyla tanınan ikili hacker en son yaptıkları ile büyük ilgi topladılar. Bu ikili Jeep firmasının Chrysler aracını hackledikten sonra Tesla Model S, GM araçlarını da hacklediler. Bunun üzerine Uber açıkları birebir üzerine durarak kapatmak istedi. Uber, bu ikiliyi şirketinde işe aldı. Artık popüler ikili Uber şirketinde çalışarak tüm ürünlerin güvenliğini sağlayacaklar.

Daha Fazlası


1 127

Advanced Technology Center kısmında çalışan Raffi Krikorian twitter hesabında paylaştığı haberle önümüzdeki hafta Uber’de çalışacaklarını söyledi. İkili ise kendi twitter hesaplarından bu muhteşem ekiple çalışacakları için heyecanlı olduklarını söylediler.

Bu hack’ler sonucu Jeep firması araçlarını geri çağırmıştı. Bu ikili artık bu araçların güvenlik açıklarını da kapatacaklar. Uber bu hack saldırılarını ciddiye almış olsa gerek ki böyle önemli bir hamle yaptı.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri