Windows 10’a Güncelleme Nasıl Yapılır?

Windows 10

Çıktığı günden bu yana oldukça ilgi gören Windows 10 için tüm kullanıcılara geçiş hakkı ücretsiz olarak Microsoft tarafından verilmiştir. Şuan Windows 7 veya Windows 8 işletim sistemi kullananlar hiç bir ücret ödemeden Windows 10‘a sistemlerini güncelleyebilirler.

Öncelikle bilgisayarımızın Denetim Masası kısmına geliyoruz. Açılan pencereden ise Windows Update kısmına geçiyoruz. Eğer burada Windows Update kısmını göremezseniz yukarıda sağda bulunan Görüntüleme ölçüsü kısmını Büyük simgeler yapıp en son kısımlara bakın. Daha sonra sol menüden Güncelleştirmeleri Denetle seçeneğine tıklıyoruz. Kısa bir süre son güncelleştirmeleri tarayacaktır. Sonuç geldiğinde orada Windows 10 güncelleme seçeneği bulunuyorsa buradan otomatik güncelleyebilirsiniz. Eğer ki burada güncelleme seçeneği görünmüyorsa aşağıdaki işlemleri uygulayın.

Daha Fazlası


1 22

Pencere tuşuna basılı tutarak R harfinde basın. Karşımıza gelen kısımdan komut istemcisini çağıracağız. Buraya cmd.exe yazıp enter’a basın. Burada gelen ekrana bunu yapıştırıp; wuauclt.exe /updatenow enter’layın. Bu işlemden sonra Windows 10 güncelleştirmesi otomatik olarak inmeye başlayacaktır. Durumunu takip etmek için Windows Update kısmına bakabilirsiniz.

Windows 10 için azami gereklilikler;

İşlemci: 1 GHz veya daha üstü
Bellek: 32 bit (1 GB), 64 bit (2 GB)
Disk alanı: 32 bit (16 GB), 64 bit (20 GB)
Ekran kartı: Microsoft DirectX 9

Not: Microsoft bu ücretsiz güncelleme için tüm kullanıcılarına 1 yıl süre tanımaktadır. Bu bir yıl içinde geçiş yapmadığınız taktirde standart lisans ücreti ödeyerek ancak geçiş sağlayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri