Akıllı Telefonlara Format Nasıl Atılır?

Akıllı telefonlara format atmak bu tür cihazları fabrikada ki temel ayarlarına almak demektir. Normalde bilgisayar gibi teknolojik cihazlara format atmak için programlar kullanılır. Nitekim bu programlarda temel boş sürüme güncelleme yaparlar. Telefonlarda ise bu durum için herhangi bir araca gerek yoktur. Telefonların içinde bulunan fabrika yedeği sayesinde cihazlar sıfırlanabilir.

Android Telefonlara Format Nasıl Atılır?

Telefonunuzun menüsüne girdikten sonra Ayarlar bölümüne oradan da Gizlilik daha sonra ise Fabrika ayarlarına Sıfırla seçeneğine basarak telefonunuzu tamamen sıfırlayabilirsiniz. Eğer bu seçenek telefonunuzda bulunmuyorsa yüksek ihtimalle eski sürüm olduğu içindir. Bu tür durumlarda Ayarlar bölümünde Fabrika ayarına dön seçeneğini arayın çok zor olmayacak şekilde bulacağınıza eminim eğer bu çözüm sizi tatmin etmiyorsa diğer çözümlere başvurabilirsiniz;

Daha Fazlası


1 59

Mutlaka okuyun:Android formatlama

Telefonunuzda arama bölümüne gelip *2767*3855# tuşlayın ve arayın böylelikle sisteminiz sıfırlanmaya başlayacaktır.

Bu yöntemlerle Android telefonunuzu ilk aldığınız güne döndürürsünüz. Bu yüzden içerisinde bulunan tüm içerikler silinmektedir. Bu yüzden yedek almayı unutmayın.

iOS (iPhone) Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Telefonunuzun menüsünden Ayarlar > Genel > Sıfırla yolunu izleyin. Ardından karşımıza gelen ekranda bir kaç seçenek çıkacaktır. Burada eğer sadece ayarlarınızı sıfırlamak istiyorsanız Tüm Ayarları Sıfırla seçeneğine basın. Eğer tamamen telefonunuzu sıfırlamak istiyorsanız Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil seçeneğine basın.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri