Chrome’dan Flash Reklamlara Engel

Chrome'dan Flash Reklamlara Engel

Piyasada geçmişten bugüne en başarılı tarayıcılardan olan Google Chrome tarayıcısı ile kompakt olarak çalışacak flash reklam engelleme uzantısını yakında aktif edecek. Bildiğimiz üzere can sıkıcı bir çok reklamla her daim karşılaşıyoruz. Hatta çoğumuz sırf bu reklamlar için tarayıcı değiştirebiliyor veya paralı eklentiler alabiliyor. Google’ın AdBlock gibi bir flash reklam engelleme özelliğini Chrome’un yeni sürümüne entegre edeceği söylendi. Böylelikle siteler arasında sörf yaparken sitelerin açılış hızı da fazlaca artmış olacak. Nitekim kullanıcılar artık hızlı gezinti yapacaklar.

Daha Fazlası


1 85

Bir çoğumuz Windows işletim sistemi üzerinde Chrome’un harcadığı yüksek RAM kullanımı sorunundan yakınmışızdır.  Google bu sıkıntıya henüz çözüm getirememiş olsa da flash reklamların da verdiği eksra Ram yükü kaldırılmış olacak. Sanıyoruz ki Google’ın bu tür bir çalışmaya girişmesinin en temel sebebi aşırı ram tüketimi olsa gerek.

Şimdi herkesten peki Google’ın reklamları ne olacak tarzı sorular gelebilir. Bu konuda Google Adwords üzerinde geliştirdiği sistemler nedeniyle reklamlarını otomatik olarak HTML5 formatına çevirdiği için Google reklamları bu durumdan etkilenmeyecek.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri