256 Terabyte SSD Üretilecek!

256 Terabyte SSD Üretilecek

Toshiba‘nın en önemli mühendislerinden biri olan Nobuo Hayasaka önümüzdeki 5 yıl içerisinde 256 TB boyutunda SSD’ler üretilebileceğini söyledi. Piyasada en yüksek SSD 10 TB boyutundaydı. Samsung bir ilke imza atarak 16 TB boyutunda SSD üretmişti.

Daha Fazlası


1 182

SSD teknolojisinin bugün tüm dünya tarafından tercih edilmesinin sebebi aslında çok açık ortada çünkü eski nesil hard disklerden kat ve kat hızlı, 2.5 inç değerinde küçücük olması aynı zamanda hard disk üzerinde bulunan bir çok sıkıntının olmamasından dolayı tercih ediliyor. SSD’ler RAM teknolojisinin kullandığı yapıyı kullanmaktadır. Bu yapı aynı zamanda Flash Bellek üzerinde de bulunmaktadır. Uzun zamandır flash belleklerin hayatımızda olmasına rağmen SSD’ler piyasayı yeni yeni sardı.

Bilenleriniz mutlaka vardır bulut teknolojisi günümüzün bulunmaz nimetlerinden biridir. Bu teknolojinin en büyük parçalarından biri de SSD gibi gelişmiş donanımlardır. Nitekim 256 TB bir SSD de sunucular için kullanılacaktır. Çünkü sunucuların böyle geniş çaplı ve hızlı disklere ihtiyacı var.

Nobuo Hayasaka, yaptığı konuşmada ayrıca 2020 yılına kadar herkesin en aşağı 20 TB SSD kullanacağını ve HDD’lerin ise 40 TB’e kadar çıkacağını söyledi. Ayrıca konuşmasında 2017 yılına kadar 32 TB SSD diskleri görebileceğimizi sonraki yıllar ise katlanarak bu rakamın devam edeceğini söyledi.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri