Apple Watch Bir Sıra Kaybetti!

Apple Watch

Giyilebilir teknoloji alanında büyümeye çalışan Apple sıralama da ikinciye düştü. Bildiğimiz üzere Appla her zaman ürettiği teknolojilerle fark ortaya koyan bir şirkettir. Nitekim Apple yine giyilebilir teknolojiler arasında popüler olan akıllı saat kategorisinde de fark ortaya koymak isterken ikinci sıraya düştü. Ayrıca Apple bu teknolojide yerini Apple Watch ismiyle aldı.

Daha Fazlası


1 182

IDC tarafından yayınlanan rapora göre Apple giyilebilir teknoloji üzerine ürettiği Apple Watch ile elde ettiği liderliğini Fitbit şirketine kaptırdı. Fitbit ise akıllı bileklik ve saat konusunda bir çok ürüne sahip oldukça büyük bir şirkettir. Apple ise Fitbit’e nazaran 3 ürüne sahip pahalı ürünler piyasaya getirmiştir.

IDC’nin yayınladığı rapora göre 4,4 milyon satış yaparak Fitbit pazarın %24,3 bölümünü eline almış, Apple ise %19,9 değerinde pazarı eline alarak Fitbit’in gerisine düştü. Daha sonra ise Xiaomi isimli firma 3,1 milyon satışla %17,1 değerlik bir pay oranına sahip. IDC’nin yayınladığı bu veriler Birleşik Devletler pazarına göre olduğunu söylüyor. Bu bilgiyi dışarıdan destekleyenlerde var.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri