WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır

WhatsApp uygulaması 2015’in ilk ayında Web sürümü ile gündeme geldi. Android ve Windows Phone ile uyumlu çalışan WhatsApp çok yakın bir zamanda iOS için de desteği getirdi. WhatsApp ayrıca BlackBerry ya da Nokia S60 üzerinde de çalışmaktadır. Önceliklerden biri bu sistemlerden birine sahip olmanızdır. İkincisi ise Google Chrome tarayıcısına sahip olmanız gerekmektedir.

Eğer bilgisayarınızda Google Chrome yoksa hemen yüklemeniz gerekmektedir. Bilgisayarınıza Chrome kurmak için buradan indirebilirsiniz. Daha sonra telefonunuzda bulunan WhatsApp uygulamasını en güncel versiyonda olduğundan emin olmak için tekrar güncelleme yapın.

Daha Fazlası


1 59

Bunların hepsini hallettikten sonra Chrome tarayıcısını açıp aşağıdaki adresi kopyalayıp açın.

https://web.whatsapp.com/

Buraya girdikten sonra telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açıp ardından uygulamanın Ayarlar bölümüne gelin. Bu kısımda ise WhatsApp Web düğmesini göreceksiniz oraya basın. Daha sonra karşınıza barkod okuma ekranı gelecektir. Ekranınızı az önce açtığınız tarayıcıdaki QR koduna tutun. Bir kaç saniye içinde QR kodunu tanıyıp işleminizi tamamlayacaktır. Artık sizde WhatsApp Web kullanıcısısınız.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri