Samsung’tan Güneş Enerjili Şarj İstasyonu

Samsung'tan Güneş Enerjili Şarj İstasyonu

Samsung bir çok kullanıcısının çektiği şarj sorununa yeni bir çözüm geliştirdi. Şirket artık enerjisini güneşten alan telefonlar için şarj istasyonları kuracak. Samsung bu güzel düşünceyi ilk olarak Hindistan da bulunan Smart Kafe‘lerin tam karşı tarafına konumlandıracak. Bu istasyonlara alınan güneş enerjisiyle toplamda 300 KW güç depolanacak. Nitekim bu da günde yaklaşık olarak 20 adet telefonu şarj edebilecek.

Daha Fazlası


1 158

Samsung‘un geliştirdiği bu yeni çözüm hem ücretsiz olacak, hem de doğayı korumak adına büyük bir girişim olacak. Böylelikle kullanıcılar da enerji sorunundan kurtulacaklar. Lakin 20 adet telefonu şarj etmesi elbette sorun çıkarabilir. Çünkü 20 çok sınırlı bir rakam yalnız işin bir diğer yanına bakarsak kafe tarzı ortamlarda oturan ve güneş enerjisi ile şarj edilebilen telefon sayısını da katarsak 20 yeterli bir rakam gibi görünüyor.

Şimdilik şarj istasyonları sadece Hindistan da olacak diğer ülkelere gelip gelmemesi durumu ise belli değil. Ülkemiz de bu tür projelere örnekler olduğu da kulağımıza fısıldandı.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri