Periscope İle İlgili Önemli Açıklamalar

Periscope

Periscope yöneticileri tarafından geçtiğimiz günlerde önemli açıklamalar yapıldı. Bu açıklamalarda gördük ki Periscope’u en çok kullanan ülkeler arasında Türkiye de var. Periscope, çıktığı zamandan bu yana çok büyük bir ilgi gördü. Çünkü Periscope’un temeli Twitter tarafından atıldı. Her ne kadar Twitter gibi güçlü bir ayağı olsa da bu uygulama kendi başına da bu popülerliği belki biraz zaman alır şekilde elde edebilirdi diye düşünüyorum.

Daha Fazlası


1 127

Periscope’un Ceo’su Kayvon Beykpour tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye uygulamayı en çok kullanan ülkeler arasında üçüncü sırada yer alıyor. Ayrıca şunu da belirtelim ki Periscope çok kısa zamanda 10 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip oldu ve günde yaklaşık 21 milyon dakika video izlenen güçlü bir ağ haline geldi.

Beykpour, yasadışı kullanımlar hakkında da konuşmasına yer verdi. Bu tür şeylerin sadece Periscope’un değil tüm dünyanın sorunu olduğunu ve bu tür şeylerin tüm ağlarda olabileceğini söyledi. Bunun için ise şikayet sistemini kurduklarını bu sistemi kullanarak kötü içerikli kullanımları durdurabileceklerini belirtti. Ayrıca herkesin bu gibi durumlar için safety@periscope.tv üzerinden e-posta gönderebileceklerini de söyledi.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri