Blackphone 2 Eylül’de Karşımıza Çıkıyor

Blackphone 2 satis fiyatıDaha çok güvenliği ile ön plana çıkan akıllı telefon üreticisi Silent Circle’ın ilk modeli Blackphone Barcelona’da  mobil kongresinde ilk kez  bizlere sunulmuştu.

Bu senenin başlarında düzenlenen,Mobil Dünya kongresinde ise hem kendi alanında hemde kurumsal alanda büyümeyi hedefleyen Silent Circle Blackphone 2’yi Eylülün ilk haftasında piyasaya sürmeyi hedefliyor.Blackphone 2 diğer modeline göre daha geniş bir ekran ile karşımıza çıkacak,FULL HD kalitesine sahip olacak olan cihaz 5,5 inç, boyutlarına sahip.

Daha Fazlası


1 158

Özetlersek kısaca Blackphone akıllı telefon sınıfların’dan phablet kategorisine geçiş yapmış durumunda. Bunun dışında Blackphone 2 64 bit işlemci ile karşımıza çıkacak  ve RAM kapasitesi de arttırılacak. Blackphone 2’nin satış fiyatı hakkında henüz net kesin bir bilgi yok.

Silent Circle’ın kendi dizayn ettiği  SilentOS işletim sistemi ile  karşımıza gelecek  Blackphone 2’de yine daha önceleri gibi  güvenlik ön planda olacak. İşletim sistemi, ve güvenli mesajlaşma gibi bazı uygulamaları da yüklü olarak alıcılara ulaşacak. Silent Circle’ın  diğer farklı amacı ise  kurumsal müşterilere ağırlık vererek  bu alanda Blackberry’nin açığnı kapatabilmek ve kurum içi gizliliğin ve hem şirketler arası hemde şirketlerin içindeki yaşanan mesajlaşmanın yoğun olduğu sektörlere girerek Blackphone’u toplu olarak şirketlere tıpkı RIM’in Blackberry ile ulaştığı başarıdakinin aynısına benzer  satabilmek olacak.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri