Blog Sitesi Nasıl Kurulur?

Blog Sitesi Nasıl Kurulur

Kişisel veya kurumsal sitemiz için blog sitesi kurmak isteyebiliriz. Bu durumda başvurduğumuz en temel kaynaklar kendimiz bu işi nasıl yapabiliriz olacaktır. Sizlere kendi başınıza bir blog nasıl kuracağınızı birkaç yöntemle beraber anlatacağım. Öncelikle blog kurmanın ücretsiz ve kısmi ücretli yolları bulunmaktadır. Bunlardan ücretsiz olanları için bir kaç seçeneğimiz vardır. Bunlar; WordPress, Blogger gibi ücretsiz yayın hizmeti veren sitelerdir.

Ücretsiz yayın hakkı veren sitelerde alacağınız site siteismi.wordpress.com veya siteismi.blogspot.com şeklinde olacaktır. Eğer özel isim kullanmak istiyorsanız bunun için alan adı almanız gerekmektedir. Çok zor olmayan bir şekilde domain hizmetinizi ücretsiz sitenize bağlayabilirsiniz. Şuan domain fiyatları 8 ila 12 dolar arasında değişmektedir. Bu gibi ücretsiz kanallar için tema seçenekleri belki size yeterli gelmeyebilir. Bu durumda ise ücretli olan tarafa geçmeniz gerekmektedir.

Daha Fazlası


1 85

Ücretli Blog Sitesi Açmak

Öncelikle bir web sitesi için ne gerekiyorsa açacağımız blog sitesi için de bu imkanlara sahip olmalıyız. Bunlar domain, hosting hizmetleridir. Bu hizmetleri herhangi bir firmadan bütçemize göre aldıktan sonra içine WordPress kurmalıyız. WordPress dememde ki amaç hem ücretsiz, hem de sağlam bir script olmasıdır. Daha sonra yine ücretsiz tema bulmak bu durumda zor olacağı için themeforest gibi büyük tema platformlarından bütçemize uyan ve sevdiğimiz  bir temayı satın alıp sitemize kurmalıyız.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri