Ateşe Dayanıklı Telefon: Doogee F3 / F3 Pro

doogee f3

 

Son zamanlarda akıllı telefon piyasasında kendini kanıtlamaya çalışan Doogee’ın ateşe dayanma özellikli akıllı telefonu piyasaya sunacağı haberleri gündeme gelmişti ve şirket bu ilginç telefonun resmi olarak tanıtımını gerçekleştirdi. Ateşe dayanıklı olan geliştirilen arka kapağının dışında özellik bakımından çok da üst düzey olduğunu söylememiz zor.

 

 

Firmanın geliştirmiş olduğu Doogee F3 ve F3 Pro modelleri, donanımsal özellikler ve boyut bakımından birbirinden farklılıklar gösteriyor.

 

 

Telefonlarla ilgili bazı özelliklerden kısaca bahsedecek olursak; Doogee F3 modelinde 720 x 1280p HD çözünürlüğe ve 2 GB’lık RAM’e sahip. Doogee F3 Pro modelinde ise 1080 x 1920p Full HD çözünürlüğe ve 3 GB’lık RAM’e sahip olacak. Her iki modelde de Gorilla Glass 3 ekranı kullanılacak.

 

 

Her iki modelde de telefonların arka kapakları cam malzemeden yapılmış. Kullanıcılar dilerse bu modeller için geliştirilen özel arka kapaklardan da satın alabilir.

 

Daha Fazlası


1 158

 

Geliştirilen bu kapaklar bambu ve fiberglas malzemelerinden yapılmış olup, bu sayede telefon yanmalara ve eğilmelere karşı korunmuş oluyor.

 

 

Her iki telefonun ortak özelliklerinden bahsedecek olursak; 8 çekirdekli, 1.5 GHz MediaTek MT6753 işlemci, Mali- TT720 GPU, çift LED flaş f/2.2 diyafram, 16 Megapiksellik arka, 8 Megapiksellik ön kamera gibi ortak özelliklere sahip.

 

 

Telefonlarda kullanılan 2200 mAh kapasiteye sahip pil, yarım saat içinde yüzde 70’lere kadar şarj olabiliyor. Android 5.1 işletim sistemi kullanılan telefonlarda, 4G LTE, WiFi, GPS desteği, Bluetooth 4.0 ve microUSB 2.0 özellikleri bulunuyor.

 

 

16 GB hafızası bulunan telefonda kullanıcılara yaklaşık 12 GB’lık bir boş hafıza kalıyor. 6.9 mm kalınlığında olan telefonun toplam ağırlığı ise 170 gram.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri