Samsung Akıllı Saatler Ne Zaman Tanıtılacak?

Fotoğraf temsilidir

 

Teknoloji dünyasının önde gelen firmalarından biri olan Güney Koreli Samsung, geliştirmiş olduğu son model akıllı saatlerini Galaxy Note 5 modeli ile birlikte tanıtılması beklenirken son gelen iddialara göre akıllı saatler IFA 2015’te görücüye çıkacak.

 

Böyle bir karar alınmasının arkasında yatan sebep ise Samsung Galaxy Note 5 modelinin tanıtımını yaparken bunun yanında birde Galaxy S6 Edge+’yı tanıtması bekleniyor. Bu sebepten dolayı Samsung, üst düzey modellerinin tanıtımında akıllı saatin yeterince ses getirmeyeceğini düşünerekten böyle bir karar aldığını söyleyebiliriz. Hatırlanacağı gibi Apple geçtiğimiz sene böyle bir hataya düşmüştü.

 

Samsung’a yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre yeni nesil Gear akıllı saatler, 3 değişik modelle kullanıcılarının karşısına çıkacak. Bu modellerin Apple Watch modelleri gibi mi olacağı konusunda şimdilik net bir bilgi bulunmazken Project Orbis ismiyle geçen bu saatlerin kod numaraları ise netlik kazandı diyebiliriz. Buna göre saatlerin kod numaraları SM – R720, SM – R730 ve SM – R732 şeklinde olacak.

 

Bazı kesimlere göre saatlerin Orbis 1, Orbis 2 ve Orbis Classic adıyla tanıtılacağı ifade ediliyor. Akıllı saatlerde Tizen işletim sistemi kullanılırken diğer özellikleri de şu şekilde:

Daha Fazlası


1 182
  • 360 x 360 piksel AMOLED ekran özelliği
  • Exynos 3472 yonga seti
  • 768 MB RAM
  • 4 GB’lık dahili hafıza
  • Bluetooth v4.1, WiFi b/g/n
  • 250 mAh kapasiteli pil

 

Akıllı telefon sektöründe fırtına gibi esen Samsung, bakalım aynı başarıyı akıllı saat sektöründe de yakalayabilecek mi?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri