The Dragon Revenge Windows Oyunlar

the-dragon-revenge-oyun

Windows platformu için geliştirilen oyunlardan biri olan The Dragon Revenge, heyecan dolu ve aksiyonu bol sahneleriyle ejderha oyunları kategorisinde oyun severlerle buluşuyor. Oldukça ilginç bir hikayesi bulunan oyunda altınları tehlikelere karşı korumakla görevli olan ejderhayı kontrol ediyorsunuz.

 

Oyuna başladığınızda ilk olarak karşınıza çizgi roman tadında hikaye çıkıyor. Bu hikayede oyun içindeki hedefiniz ve amacınızdan bahsediliyor. O yüzden dikkatle izlemenizi tavsiye ediyoruz. Videonun ve oyunun içeriğinden kısaca bahsedecek olursak; altınla dolu bir mağarada yaşamanı sürdüren bir ejderha bulunuyor. Günün birinde civar köylerde yaşayan bir köylü bu altınları tesadüfen bulur ve ejderhayı görmesine rağmen bu altınları almak ister. Bu sırada uyanan ejderha oldukça sinirlenir ve bu sinirini köylülerden çıkarmak için kanat çırpmaya başlar. Bu noktada hikaye sona eriyor ve oyun başlıyor.

 

Oyundaki tek amacınız köylülerin sizden çalmış olduğu altınları tekrar geri almak. Tabi bu altınları geri almak o kadar da kolay değil. Çünkü köylüler kendilerini hem havadan hem karadan savunmayı iyi biliyor. Siz de kontrol ettiğiniz ejderhanız ile köyü ateşe veriyor, ağaçları, evleri yerle bir ediyorsunuz. Bunları yaparken bir yandan da size saldıran okçularla ve diğer askerlerle de mücadele halinde oluyorsunuz.

Daha Fazlası


1 58

 

Oyunu kontrol etmek ise son derece basit. Ejderha sizin parmak hareketlerinizi takip ediyor. Özel güçlerinizi kullanmak için de klavye tuşlarından yardım alıyorsunuz. Mesela alev çıkarmak için farenin sol tuşuna basmanız gerekirken, özel saldırı yapmak için de E tuşuna basmanız gerekiyor. Toplamda 4 tuş kullanıyorsunuz. Eğer oyunu dokunmatik ekranlı cihazlarda oynuyorsanız kaydırma ve dokunma hareketlerini kullanarak ejderhanızı yönetmiş oluyorsunuz.

 

Eğer sizler de aksiyon oyunlarını seviyorsanız The Dragon Revenge oyununu denemenizi tavsiye ediyoruz.

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri