Periscope’da İzleyici Sayısı Nasıl Artırılır?

Son zamanların hem en popüler hem de en çok tartışılan canlı yayın uygulamalarından Periscope, hızla büyümeye devam ediyor. Ülkemizde de rağbet gören bu uygulamada izleyici sayısını artırmak isteyenler için bazı ipuçları vermek istiyoruz.

– Öncelikle yapacağınız yayınla ilgili olarak uygun bir başlık seçin. Başlık ne kadar kısa ve ilgi çekici olursa o kadar rağbet görür.

– Yayınınız için seçmiş olduğunuz başlığınızda yanlış bilgiler vermeyin. Seçmiş olduğunuz başlıkla yayının içeriği birbirini tutsun.

– Yayın yapacağınız konu için yaratıcı şeyler düşünün. Gezdiğiniz ilginç yerlerden dış çekimler yapmaktan da korkmayın.

– Yayın yapacağınız zaman çekim kalitenizin iyi olmasına dikkat edin. Çünkü izleyiciler devamlı kesilen ya da donan yayını izlemekten çok çabuk vazgeçerler.

Daha Fazlası


1 127

– Önemli konulardan biri de izleyicilerinizle iletişim kurmak. Onlardan gelen soruları elinizden geldiğince cevaplamaya çalışın. Böylelikle hem yayınınızı zenginleştirmiş olacaksınız hem de izleyicileri yayında tutmuş olacaksınız.

– Yayınınıza başlamadan önce sosyal medya platformlarından duyuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle sizi izlemek isteyenler ona göre hareket etmiş olurlar.

– Önemli hususlardan biri de yapmış olduğunuz yayınlarınızı kaydetmek. Böylelikle kendinize sadık bir izleyici kitlesi de oluşturmuş olursunuz.

– Gelişmelerden haberdar olmak için diğer Periscope kullanıcılarının yayınlarını takip ederek onlardan fikir alışverişinde bulunmaktan geri kalmayın.

– Yayınızda özellikle eğlenceli anları paylaşmak, izleyici sayınızı bir anda artırabilir. Gittiğiniz bir konserden yapacağınız canlı yayın buna en güzel örnek olabilir.

– Eğer düzenli olarak yayın yaparsanız belli bir süre sonra izleyici sayınız yavaş yavaş yükselecektir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri