Twitter, Haberler Özelliğini Kullanmaya Hazırlanıyor

twitter-logo

 

Dünyanın önde gelen paylaşım sitelerinden biri olan ve dünya genelinde milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan Twitter, yenilenmeye devam ediyor. Son gelişmelerle birlikte Twitter, mobil uygulamalarda ‘Haberler’ sekmesi için çalışmalarını tamamlama noktasına geldi ve test sürümlerine başladı.

 

Twitter, milyonlarca kullanıcısının yanına yeni üyeleri eklemek için sürekli olarak kendini geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu son değişikliklerden biri olan ana sayfasını yenileme ile Twitter üyesi olmayanlar için öne çıkan başlıkları sunmuştu. Bugünlerde ise artık her uygulamalarda popülerleşmeye başlayan ‘Haberler’ özelliğini akıllı cihaz kullanıcıları için sunmaya hazırlanıyor.

 

 

Bundan Böyle Haberleri Twitter’dan Takip Edebilirsiniz

Daha Fazlası


1 13

 

Mobil platformlar için geliştirilen ‘Haberler’ sekmesi, bugün itibariyle bazı Twitter kullanıcılarında aktif konuma geldi. Twitter’ın bu yeni özelliğinde ABD’nin önde gelen yayın organlarından CBS News, New York Times, USA Today gibi kaynaklar bulunuyor. Bu özellik tam olarak hayata geçirildikten sonra Twitter kullanıcıları, ayrı ayrı haber sitelerine girmek zorunda kalmayacak, her sitenin mobil uygulamasını cihazlarına indirmekten de kurtulmuş olacak.

 

twitter-haberler

 

Bundan sonra Twitter’da gezinti yaparken aynı zamanda gündemini de yakından takip etme şansına sahip olacaksınız. İlerleyen dönemlerde Twitter’ın haber kaynaklarını artırıp artırmayacağı şimdilik bilinmiyor. Ayrıca Twitter’ın bu yeni özelliğinin ülkemizdeki hangi yayın organlarını kapsayacağı hakkında ise şimdilik net bir bilgi bulunmuyor. Konuyla ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri