Görme Engelliler İçin Akıllı Saat

dot akilli saat

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde her gün yeni teknolojik gelişmeler gündemdeki yerini almaya devam ediyor. Teknoloji firmaları akıllı telefonlar ve tabletler dışında akıllı saat sektörüne de fazlasıyla yönelmiş durumda.

 

 

Bugünlerde ise görme engelliler için geliştirilen akıllı saat kullanıcılarıyla buluşmaya hazırlanıyor. DOT Smartwatch adı verilen saatle ilgili detaylar haberimizde.

 

 

Teknoloji dünyasının gelmiş olduğu son noktalardan biri olan akıllı saatler, tüm dünyada yaygın olarak kullanılıyor. Pek çok firma piyasaya sunmuş olduğu akıllı saat modelleriyle piyasada kendilerine yer edinmeyi amaçlarken, bu konuda son olarak Apple Watch ülkemizde satışa sunulmuş ve daha ilk günden itibaren büyük bir ilgiyle karşılandı.

 

 

Her geçen gün yeni özelliklerle donatılmış akıllı saatler piyasaya sunulurken bugünlerde ise farklı bir kullanıcı kitlesine hitap eden yeni bir akıllı saat sunuldu. DOT Smartwatch adı verilen akıllı saat, görme engelli kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış ve kısa zaman içinde kullanıcılarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

 

Daha Fazlası


1 182

 

Saatin ekranında ‘Braille’ karakterlerini gösteren ve böylelikle görme engelli kullanıcıların ekranda yazılı olanları anlamalarını sağlamasına yardımcı olan akıllı saat, bluetooth bağlantı özelliğine de sahip.

 

 

DOT Smartwatch adı verilen akıllı saat, bluetooth özelliğinin dışında zaman bilgisini, mesajları, tweetleri, e-postaları, GPS bilgilerini ve bunların dışındaki diğer bildirimleri de kullanıcılarına iletme özelliğine sahip.

 

 

Saniyede 100 karakteri gösterme özelliğine sahip olan akıllı saat, görme engelli kullanıcıların bu cihazı rahatlıkla kullanabilmelerine olanak sağlıyor. Saatin bu yıl içinde ön siparişlerinin alınacağı ve fiyat olarak da 300 doları geçmeyeceği ifade ediliyor.

 

 

Teknoloji firmalarının engelli kullanıcıları düşünerek böyle adımlar atması gerçekten takdir edilecek bir durum. Akıllı saatin ülkemizde satışa sunulup sayılmayacağı konusunda şimdilik net bir bilgi bulunmuyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri