Facebook otomatik video oynatımı nasıl kapatılır?

facebook-video-oynatim

Günümüzün en büyük sosyal paylaşım platformu olan yeryüzünde milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan Facebook, yeni güncellemelerle birlikte kendini yenilemeye devam ediyor. Son güncellemelerle birlikte kullanıcıların karşısına çıkan Facebook’ta dikkat çeken yeniliklerden biri otomatik olarak oynatılan videolar. Bazılarının bu konuda eleştirileri olduğundan dilerseniz otomatik video oynatmayı kapatabilirsiniz. Facebook’ta bu özelliği kapatmak aslında o kadar da zor değil.

 

Otomatik olarak oynatılan bu videolar siz Facebook’a giriş yaptığınızda internet paketinizden kullanmış oluyor. Bu durumdan kurtulmak için hem bilgisayarınızdan hem de mobil cihazınızdan gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz. Bilgisayarınızdan bu işlemi yapmak için sağ üst bölümde yer alan ‘Ayarlar’ sekmesini tıklayın ve sol sütundan ‘Videolar’ yazısını seçin. Karşınıza çıkacak olan ekranda ‘Videoları Otomatik Oynat’ seçeneğini ‘Kapalı’ konuma getirin.

Daha Fazlası


1 59

 

Yapmış olduğunuz yalnızca web tarayıcısından Facebook’a giriş yaptığınızda aktif olacaktır. Android işletim sistemli akıllı cihazlarınızda bu işlemi yapmak için ‘Uygulama Ayarları’ndan ‘Genel Ayarlar’ seçeneğini tıklayın ve karşınıza çıkacak olan sayfadan ‘Otomatik Video Oynatımı’ seçeneğini ‘Kapalı’ konuma getirin.

 

IOS işletim sistemli cihazlarınızda otomatik video oynatmasını kapatmak için ise Facebook uygulamasının sağ alt bölümünde yer alan ‘Diğerleri’ seçeneğine tıkladıktan sonra ‘Videolar ve Fotoğraflar’ bölümünü seçiyorsunuz. Daha sonra ‘Otomatik Oynat’ seçeneğini kapalı konuma getirdikten sonra Facebook’ta otomatik video oynatma modunu kapatmış oluyorsunuz ve böylelikle internet paketiniz boşa gitmemiş oluyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri