Türksat Uydusundaki Belgesel Kanal Seçenekleri

Türksat uydusunda 500'e yakın televizyon kanalı var sadece yarıdan fazlası çöp kanallardan oluşurken, 50-60 taneside şifreli platformlara aittir.

Türksat uydusunda 500’e yakın televizyon kanalı var sadece yarıdan fazlası çöp kanallardan oluşurken, 50-60 taneside şifreli platformlara aittir. Doğrusu ağız tadıyla ve ücret ödemeden belgesel takip etmek istediğimizde oldukça fazla seçenek bulamıyoruz, fakat bu vaziyet eskisine bakılırsa birazcık daha iyi. Şundan dolayı birkaç yıl öncesinde parasız belgesel kanalı nerede ise asla yoktu. Peki Türksat uydusundan belgesel kovuşturmak istediğimizde seçeneklerimiz neler?

Daha Fazlası


1 127

Parasız Seçenekler:

Nisan 2015 yılı itibari ile Türksat uydusundan izleyebilceğiniz parasız belgesel kanalları şunlar.

1. Trt Belgesel: Devamlı belgesel gösteren ve HD yayında icra eden devlet kanalımız.

Trt Belgesel Frekansları; Türksat SD/HD: 11958 Dikey/V 27500 & 11054 Dikey/V 30000

2. TRT HD: Sd gösterim yapmayan bir tek HD gösterim icra eden öteki devlet kanalımız. Bu kanalın gösterim akışında belgeseller fazla yer tuttuğundan belgesel kanalından sayabiliriz. ”HD uydu alıcınız yok ise neyazıki izleyemezsiniz.”

TRT HD Frekansı; Türksat HD: 11054 Dikey/V 30000

3. World Travel Channel: Trt’lerden sonrasında ilk akla gelen belgesel kanalı. Seyahat ağırlıklı belgeseller yayınlanıyor ve SD gösterim yapıyor.

World Travel Channel Frekansı; Türksat SD: 11558 Dikey/V 30000

4. Yaban televizyon: Avcılık üstüne gösterim meydana getiren, hayvanseverlerin pek sevmediği tabiat kanalı. Belgesel sevenlerde bazı zamanlar izlenecek birşeyler bulabiliyor.

Yaban televizyon Frekansı; Türksat SD: 11855 Dikey/V 30000

5. Mavi Belgesel: Oldukça ustalaşmış olmasada çöp kanal olmadığı emin. Çizgisini bozmadan, ot çöp reklamlarıyla dolmadan yayınlarına ne kadar zaman daha sürer bilemiyorum fakat listeye eklenebilir.

Mavi Belgesel Frekansı; Türksat SD: 12265 Dikey/V 27500

6. Tgrt Belgesel: Birazcık daha ön plana çıkmasını beklediğim fakat yıllardır yerinde sayan ihlas tüm ortaklık kanalı. Bir ihtimal sevenler olabilir.

Frekans; Türksat SD: 12228 Dikey/V 8400

(Bolluk ve Köy televizyon’yi belgeselden oldukça tahsil kanalı olduklarından listeye eklemiyorum. İsterseniz tahsil amaçlı bu televizyon kanallarınıda listeye ekleyebilirsiniz. Ek olarak devamlı isim değiştiren reklam çöplüğü Belgesel Box’ı da listeye dahil etmedim. )

Ücretli Seçenekler ve Fiyatlar:

Nisan 2015 yılı itibari ile paralı dijital platformlarda yer edinen belgesel kanalları ve platform ücretleri.

1. DigiTürk: İz HD televizyon, Animal Planet belgesel, Discovery Channel, Discovery Science, History HD, Nat Geo Channel HD, Nat Geo Wild, Nat Geo People, Discovery Showcase HD ,IDx.

Belgesel kanalları için aylık 20-24 tl ödemeniz gerekiyor. Ek olarak ilk abonelik başında aktivasyon/kurulum ücretleride olabiliyor.

http://www.digiturk.com.tr/belgesel/

2. D-Smart: Discovery Channel HD, Discovery Science HD, Discovery Showcase HD, Discovery Turbo Xtra HD, Animal planet HD, Animaux, Da Vinci Learning, Nat Geo Channel HD, Nat Geo Wild HD, Nat Geo People HD, Travel Channel HD.

Belgesel kanalları için 24 ay taahhüt altında aylık 20 tl ödemeniz gerekiyor. Ek olarak bunda da ilk abonelik başlangıcı kurulum tutarı ödeniyor.

https://www.dsmart.com.tr/Paketler/aile-paketi

3. Filbox: Discovery Channel, Discovery Science, Discovery Showcase HD (1 Haziran 2015’de yayına başlamış olacak), Animal planet, Viasat Nature HD,Da Vinci Learning, ”Viasat Explore”,”Viasat History HD”.

Filbox platformu ön ödemeli satışı tercih ediyor, kısaca 12 aylık tutarı peşin ödüyor sonrasında modül ya da humax kutunuz ile yayınları izlemeye başlıyorsunuz. Kurulum veya aktivasyon ücretide yok. Belgesel kanallarınında yer almış olduğu 20 kanallık modüle 1 sene için 150 tl ödüyorsunuz. Doğrusu aylık 12.5 tl. (Sadece Haziran 2015 itibari ile 12 aylık modül fiyatı zamlanabilir.)

http://www.filbox.com.tr/filbox/kanallar

4. Tivibu: Discovery Channel, Discovery Science, Discovery World, İnvestigation Discovery, Animal planet, Chasse & Peche, Nat Geo Channel HD, Nat Geo People HD, Nat Geo Wild HD, BBC Knowledge. (Tivibu daha yeni Türksat’a çıkmış olduğu için belgesel kanalları hemen hemen uyduya gelmemiş, yalnız web yolu ile izleniyor olabilir.)

Belgesel kanalları için 24 ay taahhüt altında aylık 21 tl ödemeniz gerekiyor. Ek olarak abonelik başlangıcı için ek ücret istek edilebilir.

https://www.tivibu.com.tr/paketler/belgesel-paketi

1: Paralı platformlara üye olursanız ücretsizler sıralamasında saydığım belgesel kanallarınıda izlemeye devam edebilirsiniz.

2: Yanına HD yazdığım kanallar hem SD hemde HD gösterim yapıyor olabilirler. Sadece yanında HD yazmıyorsa yalnız SD yayındır.

3: Siz bu makaleyi okuduğunuzda kanallardan bazıları yayını sonlandırmış veya frekans değiştirmiş olabilir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri