Bisiklet Kullanıcıları İçin Yeraltı Akıllı Park Sistemi

yeralti-bisiklet-parki

Benzerinin otomobiller için uygulanmış olduğu ve İzmir’de de bir tane örneği olan akıllı park sistemi, Japonlar tarafından aynen bisikletlere uyarlanmış. Bisikletinizi hususi alana getirip tutarı veriyor ve sonrasını sisteme bırakıyorsunuz. Bisikletiniz yer altında müsait bir yere park ediliyor ve ondan sonra bıraktığınız alandan sapa sağlam geri alıyorsunuz. Benzer sistem ABD, Almanya, Çek Cumhuriyeti ve daha birçok ülkede de mevcut.

Daha Fazlası


1 127

Türkiyemiz’de ise bisiklet kullanımının azca olması nedeni ile bizde bir anlam anlatım etmiyor olabilir, ama hepimiz otomobiller için olan sistemi dahi tam olarak Türkiye’ye getirememişken Japonların bisikletler içerisinde bu sistemi kullanımı epey düşündürücü. Sene 2015, otopark problemi başlıca problemimiz sadece parlak zeka park sistemi bir tek İstanbul ve İzmir’de var (ki bunlardan yalnız İzmir’deki hakikaten büyük ve tam otomatik). Acaba bisiklet için olan sistemi bizim ülkemizde görmek nasip olur mu?

Bisiklet kullanmayı oldukça seven biri olarak Türkiyemiz’de bisiklet kullanımının ve benzer teknolojik yeniliklerin yaygınlaşması baş temennim.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri