Android Telefonlar ve Tabletler için Türkçe Q – F Klavye

turkce-f-klavye1

İlk defa bir Android telefon ya da tablet aldınız, ama Q klavye değil F klavyeye alışıksınız. Yada Q klavye kullanabiliyorsunuz fakat Türkçe karakterler ise İ, Ğ, Ü, Ş, Ö, Ç için klavye ile boğuşmak istemiyorsunuz ve, hepsinin klavyede yerleşik olmasını istiyorsunuz. Evet, Google Play’de tam aradığınız şeklinde bir uygulama mevcut, uygulamanın adı ise Turkish Keyboard. Uygulama, Android telefonlar vede Tablet bilgisayarlar’da sorunsuz çalışnajtadır , Q veya F klavye olacağınada siz karar veriyorsunuz..

Uygulamayı aşağıdaki bağlantıdan veya Google Play uygulamasında Turkish Keyboard ismi ile aratıp buluyorsunuz ve, cihazınıza kuruyorsunuz.

TÜRKÇE KLAVYE UYGULAMASINA GİT

Daha Fazlası


1 20

Daha sonra Ayarlar > Dil ve Giriş altından Klavye seçeneklerinden Turkish Keyboard’u etkinleştirip , varsayılan klavye olarak seçiyorsunuz. Artık makale yazarken (arayüzü her ne kadar kötü ve eski olsada) Turkish Keyboard kullanmaya başlayabilirsiniz.

turkce-q-klavye2

turkce-f-klavye3

Q ve F klavye içinde geçiş yapmak için uygulama listesinden Türkçe Klavye uygulamasına girip, ayarlarından Klavye Düzeni’nden seçim yapabilirsiniz.

turkce-klavye4

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri