StarOfService Ülkemizde Hizmet Sunmaya Başladı

 starofservice-logo

StarOfService, ülkemize yeni giriş yapan ve internet aracılığıyla kişisel hizmet alanında büyük değişimler yapmaya kararlı olan Fransız bir startup. Bunu yapmak için 800’ü geçen alanda hizmet sunan profesyoneli, aracı olmadan doğrudan müşterileri ile iletişim kurduruyor.

 

Geçmiş dönemlerde Fransa’da göstermiş olduğu başarı sayesinde kendileri gibi startup firmalarına yardım ve desteklerini esirgemeyen TheFamily’den ilk çekirdek yatırımı alan şirket, bugünlerde ise Almanya’dan Point Nine Capitals’ın yatırım desteğini ardına alıyor. StarOfService bu yatırım sonrasında uluslararası piyasalara yayılma kararı aldı ve ülkemiz de dahil olmak üzere Almanya, İngiltere, Meksika, Rusya gibi 80 ülkenin pazarına oldukça iddialı bir giriş yaptı.

 

Daha Fazlası


1 127

StarOfService’in kurucularından olan ve şirketin CEO’luk görevini yürüten Lucas Lambertini, şirketin içinde bulunduğu sektörün pek çok insanın düşündüğünden daha büyük olduğunu söylüyor. Bu alanda şimdilik hiç bir şirketin uluslararası sektöre yayılmadığını ifade eden Lambertini, amaçlarının bunu yapan ilk şirket olmak olduğunu ve global hizmet sağlayıcılığı alanında dünyanın zirvesinde olma hayallerini paylaşan doğru yatırımcıları bulmuş oldukları için kendilerini şanslı gördüklerini vurguluyor.

 

Mesela özel bir gününüz için fotoğrafçıya ihtiyacınız var. StarOfService aracılığıyla kriterlerinizi belirterek, bulunduğunuz konuma en yakın noktalardaki fotoğrafçılık hizmeti sunan kişileri bularak, size sunulan tekliflerden en uygununu seçerek hem zamandan kazanmış oluyorsunuz hem de oturduğunuz yerden bu sorunu halletmiş oluyorsunuz. Bunu bir çok örnekle çoğaltabiliriz. (çilingir, tamirci, kuaför…)

 

Kasım 2013 yılında hizmet vermeye başlayan StarOfService, 150 binden fazla profesyonel ile yıllık 150 milyon doları aşan bir kazanca sahip. Sitenin en popüler kategorileri ise kuaför, tesisatçı, iç boyama, şan dersleri, taşıma ve oda kiralama yer alıyor.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri