Windows 10’un Başlat menüsündeki hatası

Windows 10'un Başlat menüsündeki hata
Windows 10’un Başlat menüsündeki hata

Windows 10’da kurulum yapmaya çalışırken  çıkan ‘something happened’ hatasından sonrasında şimdi de Başlat menüsünde bir garip hata meydana geldi.

Windows 10‘un dün meydana gelen büyük açılışının peşinden kullanıcılar, dişe dokunur ilk hatayı Başlat menüsünde keşfettiler.

Daha Fazlası


1 182

Windows 10’un Başlat menüsündeki bir problemin, 512’den fazla uygulama kısayoluna sahip olanlarda baş göstermekte. Bu durum dahilinde ise menü, birtakım öğeleri göstermiyor. Bir kullanıcı, 500’ün üstünde uygulamasının listelendiğini, sadece sistemi yeniden başlattıktan sonrasında Başlat menüsündeki bütün bağlantıların kaybolduğunu, bu kısayolları “bütün uygulamalar” altında da görünmediğini söylüyor.

Kullanıcıya nazaran kısayolları ortadan kaybolan uygulamaları Windows’un yine göstermesi olası olmuyor. Kullanıcı, birtakım uygulamaları kaldırarak yüklü uygulamaların sayısını 500’ün altına indirdiğini, yalnız bunun da işe yaramadığını söylüyor.

Microsoft program yönetmeni Arunjeet Singh, sonrasın’da paylaşmış olduğu bir tweet kullananların yüklü tatbik sayısını görebilmeleri için bir ipucu paylaştı. Bunun için ilk öncelik olarak Windows PowerShell’i çalıştırmanız ve peşinden “Get-StartApps ” measure” komutunu girmeniz ”tırnaklar olmadan” gerekiyor. Yayınlanan rakam 512 yada üzerindeyse, hatadan etkileniyorsunuz anlamına gelmektedir.

Üçüncü parti Başlat menüleri kullanarak probleminin çözülebildiği söylenmekte. Microsoft’un ise bu problemi deşifre etmek suretiyle çalmış olduğu iddia edilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri