İnternet Sitesinin Kısayolu Android Cihaza Nasıl Eklenir?

android-internet-kisayol

 

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte akıllı telefonların hayatımızdaki yeri artık ayrı bir öneme sahip oldu.  Özellikle kullanıcıların çoğu gündemden kopmamak için sürekli haber sitelerini takip ettiği bir gerçek. Bunun için bazı sitelerin Android uygulamaları olsa da bazılarının ne yazık ki bulunmuyor. Bu durumda kullanıcılar internete girip siteye oradan ulaşıyorlar. Bu yazımızda sizlere sürekli girmiş olduğunuz sitelerin kısayollarını ekranınıza nasıl ekleyeceğinizden bahsetmek istiyoruz. Böylelikle o siteye tek dokunuşla erişim sağlamanız mümkün hale gelecek. Bu işlemi yapmak için isterseniz Chrome’u isterseniz Android cihazınızın standart tarayıcısını kullanabilirsiniz.

Dilerseniz izlemeniz gereken adımlardan sırasıyla bahsedelim.

 

Daha Fazlası


1 59
  • Öncelikle cihazınızdan internete bağlanın. Gireceğiniz sitenin adresini yazarak siteye bağlanın.
  • Sağ üst bölümde bulunan Yer İmleri seçeneğine dokunun. Karşınıza çıkacak olan ekranda sitenin ekranınızdaki kısayol adını belirleyebilirsiniz. Kısayol adını belirledikten sonra Kaydet seçeneğine tıklayın.
  • Yer İmleri menüsünde eklemiş olduğunuz kısayolun üzerini birkaç saniye basılı tuttuktan sonra karşınıza gelecek olan pencerede ‘Ana Ekrana Kısayol Ekle’ dedikten sonra belirlemiş olduğunuz sitenin kısayolu telefonunuzun ekranına eklemiş olduğunu göreceksiniz.

 

Bu işlemi Google Chrome aracılığıyla yapmak isterseniz tarayıcıya giriş yaptıktan sonra yine aynı şekilde sitenin adını yazıp bağlanıyorsunuz. Sağ üst bölümde yer alan üç noktalı bölüme tıkladıktna sonra ‘Ana Ekrana Ekle’ bölümünü seçiyorsunuz. Yine burada da kısayol başlığını oluşturduktan sonra Ekle yazısını tıklayarak işlemi tamamlamış oluyorsunuz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri