Google Çeviri’de Türkçe Dönem

google ceviri

Google Çeviri uygulaması sayesinde bundan sonra yazılı metinler akıllı cihazınızın ekranında anında Türkçe’ye çevrilmiş olarak görüntülenebilecek.

 

Google Çeviri uygulamasıyla birlikte Türkçe ile birlikte toplamda 27 dil için anında görsel çeviri desteği sunan uygulama, Google’ın Türkiye resmi blogunda yer alan açıklamalara göre, akıllı cihazlarda yer alan Google Çeviri uygulaması sayesinde bugün yedi farklı dilde yazılı metinleri görsel olarak anında çevirerek kullanıcılarıyla buluşturduklarını ifade etti.

 

Uygulamaya girdikten sonra kameraya girerek dilerseniz bir yol tabelası, dilerseniz bir yemek menüsü veya çamaşır makinesi kullanma kılavuzu olsun, yazılı metin üzerine kameranızı doğrultarak derhal Türkçe çevirisine ulaşma şansına sahip oluyorsunuz. Ayrıca bu uygulamadan yararlanmak için internete ya da cep telefonu şebekesine bağlı olma şartı gerekmiyor.

Daha Fazlası


1 29

 

Google Çeviri uygulamasını güncelleyerek toplamda 27 farklı dile çıkararak aynı anda gerçek zamanlı sesli çevirileri daha çabuk hale getiriyor. Bu güncelleme sayesinde artık istediğiniz metnin Türkçe çevirisine görsel olarak da erişim sağlayabileceksiniz.

 

Google Çeviri uygulamasına giderek, İngilizce ile birlikte çeviri yapmak istediğiniz dili seçtikten sonra kameraya girin. 27 dilde güncellemesi olan uygulamanın her dil için ortalama 2 MB’lık bir dil paketi bulunuyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri