Akıllı Telefonlar Nasıl Hızlı Şarj Edilir?

hizli sarj telefon

 

Günümüzde akıllı telefonların hayatımızdaki yeri her geçen gün daha da artıyor. Birçok konuda kullanıcılarına kolaylıklar sunan bu cihazların en büyük sorunu hiç şüphesiz şarj sorunu. Bu konuda firmalar çeşitli yöntemler sunmaya devam ediyor.

 

Bunun dışında bazen telefonlarımızı hızlıca şarj etmemiz de gerekebiliyor. Bugünkü yazımızda telefonunuzu hızlı şarj etmek için sizlere bir kaç pratik bilgi vermek istiyoruz.

 

Telefonunuzun şarjı tamamen bittiyse ve tamamen doldurmak için fazla vaktiniz yoksa USB’yi ya da kablosuz şarj özelliğini kullanmayı pek düşünmeyin. Yine bunun dışında mümkünse orijinal şarj aletini kullanın. Çünkü yan sanayiler hem yavaş şarj edecektir hem de cihazınıza zarar verebilir. Şarj ederken yapabileceğiniz en pratik yöntem cihazınızı uçuş moduna almaktır. Böylelikle telefonunuz daha çabuk şarj olacaktır.

 

Daha Fazlası


1 59

Uçuş moduna aldığınızda otomatik olarak çağrılar, mesajlar, internet gibi uygulamalar kapanacağından bir süreliğine bunlardan mahrum kalmanız gerekecek.

 

Yine telefonunuz şarj olurken mümkün olduğunca kullanmamaya gayret gösterin. Bunun dışında GPS, Bluetooth, NFC ve Wi-Fi gibi uygulamaların tamamını kapalı konumda tutun. Yine senkronazisyonu da kapatmanızı öneririz.

 

Ayrıca bilindiği gibi akıllı telefonların şarjını en çok tüketen ekrandır. Bu yüzden telefon şarjda iken ekranı sürekli açıp kapamaktan uzak durun.

 

Küçük detaylara dikkat ettiğinizde telefonunuzun daha çabuk şarj olduğunu rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Günlük kullanıma göre bazen iki üç kere şarj ettiğimiz telefonlarla ilgili sizin de tavsiyeleriniz varsa paylaşabilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri