Windows 10 Sürümü Nasıl Yüklenir?

windows 10 surum

 

Dünyanın en önemli yazılım firması olan Microsoft, nihayet yeni işletim sistemi Windows 10’un ön yükleme işlemini kullanıcılarıyla buluşturdu. Windows 10 güncellemesini bilgisayarınıza yüklemek için Denetim Masası’na gelerek arama bölümünden Windows Update yazarak gelen sayfadan yükleyebiliyorsunuz. Fakat bazı kullanıcıların Window 10’u indirmesine rağmen güncelleme yaparken sıkıntı yaşadıklarını duyduk. Windows 10’u nasıl yükleyeceğinize dair size bilgiler vermek istiyoruz.

 

Daha Fazlası


1 59
  • İlk olarak Denetim Masası – Windows Update bölümüne gelerek güncellemelerinizi denetleyiniz. Eğer güncellemeler arasında Windows 10 yer almıyorsa diğer adımı takip ediniz. Dilerseniz o yöntemden bahsedelim.
  • Bu bölümde izlemeniz gereken adım ise C: Windows – Software Distribution – Download bölümünde yer alan tüm dosyaları kaldırın. Daha sonra komut istemini (cmd.exe) yönetici olarak çalıştırın. (Görev çubuğunun arama bölümüne cmd.exe yazıp çıkan sonuca sağ tıklayarak programı çalıştırabilirsiniz.) Daha sonra komut istemi bölümüne wuauclt.exe/update now yazdıktan sonra enter deyin. Sırasıyla yapacağınız bu işlemlerdin ardından Windows 10, bilgisayarınıza yüklenmeye başlayacaktır. (Windows Update bölümünden takip edebilirsiniz.)

 

Bilgisayarınız Windows 10 Sürümünü Destekliyor Mu?

 

Yükleme işlemine başlamadan önce bilgisayarınızın Windows 10 sürümünü destekleyip desteklemediğini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Konuyla ilgili Microsoft firması tarafından minimum sistem gereksinimleri açıklandı. Buna göre Windows 10’u destekleyen minimum sistem gereksinimleri ise, en az 1 GHz hıza sahip işlemci, 32 bit için 1GB’lık, 64 bit için ise 2 GB’lık bellek, 32 bit için en az 16 GB’lık, 64 bit için ise en az 20 GB’lık disk alanı, en az Microsoft DirectX 9’u destekleyen ekran kartı.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri