Minecraft İtem Kod Hilesi Nasıl Ayarlanır?

Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından oynanan Minecraft oyununda bulunan itemleri (eşyaları) kendi çabanızla elde etmek bazen zor olabiliyor. Oynayanlar bilir, bu eşyaları elde etmek için bazen birçok defa denemeniz gerekebiliyor. Her oyuncu bu kadar sabırlı olmayabilir. Bu yazımızda bahsedeceğimiz item kodları sayesinde dilediğiniz eşyaya dilediğiniz zaman sahip olabiliyorsunuz.

Öncelikle hatırlatmamızda fayda var, Minecraft item kodlarından yararlanabilmeniz için Minecraft 1.8 ve daha yüksek bir sürüme sahip olmanız gerekiyor. Çünkü bu sürümden eski olanların item kodları daha farklı çalışıyor. Bu yazımızda 1.8’in özelliklerini dikkate alarak item kodlarını sizlere göstereceğiz.

Oyun içinde item kodlarına giriş yapabilmek için iki değişik yöntemle hile kodlarına izin vermeniz gerekmekte. İlk yöntemden başlayacak olursak;

Öncelikle tek oyunculu moda giriş yapıyoruz ve kendimize yeni bir dünya oluşturmak için ‘Yeni Dünya Yarat’ seçeneğini tıklıyoruz. Daha sonrasında karşınıza çıkan ‘Daha fazla dünya seçeneği’ yazan bölümü seçerek işleme devam ediyoruz. Seçenekler ekranında yer alan ‘Hilelere izin ver: KAPALI’ yazısının üstüne gelerek ‘Hilelere izin ver: AÇIK’ olacak şekilde değiştiriyoruz. Daha sonra TAMAM diyerek yeni dünyamıza merhaba diyoruz.

Daha Fazlası


1 59

Eğer bu oyunu uzun zamandan beri oynuyorsanız ve belli bir seviyeye geldiyseniz yukarıda bahsettiğimiz hile işinize pek yaramayacak. Sizin için diğer seçenek olan yöntemde ise, sahip olduğunuz dünyanızı açarak ESC tuşu yardımıyla menü bölümüne geliyorsunuz. Buradan ‘Yerel ağda paylaş’ yazısını seçerek işleme devam ediyorsunuz. Daha sonra ekranın sağında yer alan ‘Hilelere izin ver: KAPALI’ yazısının üstüne tıklayarak ‘Hilelere izin ver: AÇIK’ şeklinde değiştirdikten sonra ‘Yerel Ağ Dünyası Başlat’ yazısını seçerek işleme devam ediyoruz.

Bu işlemlerin ardından artık item kodlarını girmek için gerekli zemini hazırlamış oluyoruz. Son kaldığınız ekranda iken klavyenizden ‘T’ tuşuna basarak karşınıza gelecek ekranda ‘ /gamerule keep Inventory true’ yazıp Enter dedikten sonra işleme devam ediyoruz. Eğer buraya kadar doğru bir şekilde geldiyseniz karşınıza ‘Oyun kuralları güncellendi’ yazan bir bilgilendirme mesajı alacaksınız.

Bu aşamadan sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz item adlarını /give (oyuncu adı) (eşya adı) (eşyaadedi) komutları sayesinde karakterinize vermiş olacaksınız. İlk zamanlarda bakarak gireceğiniz kodları bir müddet sonra ezbere gireceğinizi söyleyebiliriz.

minecraft-item-kodlari

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri