Çektiğiniz Fotoğraflardan Nasıl Para Kazanırsınız?

fotograf-cek-para-kazan

Fotoğraf çekmek kimileri için bir sanat iken kimileri içinse bir hobi olarak görülür. Günümüzde pek çok kişi amatör fotoğrafçılıkla uğraşmıştır ve çoğu kişi de uğraşmaya devam etmektedir. Eğer sizler de amatör fotoğrafçıysanız ve çekmiş olduğunuz fotoğraflarınızdan para kazanmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Eğer internet üzerinden detaylı araştırmalar yaparsanız ve çekmiş olduğunuz fotoğrafların ilgi çekici olduğunu düşünüyorsanız ciddi anlamda paralar kazanmanız mümkün olabilir. Dilerseniz bunlardan bahsedelim.

 

 

500px Prime

Elinizde bulunan stok fotoğraflarınızı 500px Prime sitesi üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. Her satış için yüzde 70 pay alacağınız bu siteyi değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

 

 

SmugMug Pro

SmugMug Pro, çekmiş olduğunuz fotoğraflarınızı internet dünyasında yayınlamanız için hizmet veren bir site olarak karşımıza çıkıyor. Aylık 12,5 dolar üyelik ücreti karşılığında fotoğraflarınızı satma imkanını yakalamış oluyorsunuz. Bu satışlardan elde edeceğiniz paranın yüzde 85’i sizin cebinize kalmış oluyor.

Daha Fazlası


1 59

 

 

DepositPhotos

Bu sitenin kullanıcılar için en güzel yanlarından biri ücretsiz olarak indirilebilen mobil uygulamaya sahip olması. Bu özelliği sayesinde satışa çıkarmak istediğiniz fotoğraflarınızı daha fazla kitleye ulaştırmış oluyorsunuz. Her ne kadar ücretsiz bir uygulama olsa da satacağınız her fotoğraftan yüzde 44’lük bir komisyon ücreti ödemeniz gerektiğini belirtmemizde fayda var.

 

 

 

DeviantArt

Yukarda bahsetmiş olduğumuz sitelere oranla arka planda kalmış gibi gözükse de geniş kitlelere hitap etmesi sizin için bir avantaj olabilir. Eğer siteye ücretli üye olmak istemiyorsanız sattığınız her fotoğraf için yüzde 20’lik bir komisyon ödemeniz gerekmekte. Eğer ücretli üye olmak isterseniz ödemeniz gereken aylık tutar 2,49 dolar.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri