Apple Music Kullanım Ayarları Nasıl Yapılır?

apple music

Teknolojinin önde gelen firmalarından biri olan Apple’ın müzik platformu Apple Music, İOS 8.4 ile kullanıcıların hizmetine sunuldu. Fakat bilindiği gibi Apple Music  ülkemizde kullanılmıyor. Bugünkü haberimizde sizlere Apple Music’i nasıl kullanabileceğinize dair ipuçları vermek istiyoruz.

 

Apple, İOS 8.4 güncellemeliçevrimiçi müzik hizmetini 30 Haziran tarihinde piyasaya sunmuştu. Telif haklarından kaynaklanan bazı sorunlardan dolayı olduğunu düşündüğümüz sebeplerden dolayı şimdilik ülkemizde hizmete açılmadı. Buna rağmen ülkemizde Apple Music hizmetinin nasıl kullanılacağı bulundu.

 

Bildiğiniz gibi Apple ID’de bölge seçimi seçeneği mevcut. Apple Music hizmetinden yararlanabilmek için öncelikle Apple Kimliğinizde yazan bölgenizi değiştirmeniz gerekiyor.

 

Daha Fazlası


1 59

Bunu yapmak için izlemeniz gereken yol; AyarlariTunesApp StoreApple Kimliği adımlarını izledikten sonra ekrana gelen ‘Apple Kimliğini Göster’ seçeneğini tıklayın. ID şifrenizi yazdıktan sonra karşınıza çıkacak olan Ülke/Bölge seçeneğinden “Ülke/Bölgeyi Değiştir” bölümüne tıklayın. Buradan ABD’yi seçiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus adres bölümünde Türkçe karakter kullanmayınız.

 

Apple Music hizmetini aktif konuma getirmek için Apple hesabınızda kredi kartınızın tanımlı olması gerektiğini hatırlatalım. Bunun dışında ülke olarak ABD’yi seçmiş olduğunuz için  ülkemizde kullanmış olduğunuz kredi kartları kabul görmeyecek. Bu sorunu gidermek için değişik internet sitelerinden ABD hesabı için iTunes Hediye Kartı (dolar bazında) satın almanız gerekecek. En az 10 dolarlık bir kart almanızı öneriyoruz. Çünkü Apple Music için aylık ödemeniz gereken tutar 9.99 dolar.

 

Bu işlemleri hallettikten sonra Apple Music uygulamasını açın. Açtıktan sonra karşınıza Apple Music logosu çıkacak. Bunun ardından plan seçenekleri bölümü gelecek. İkiye ayrılan plan seçiminin ilki bireysel kullanıcılarına yönelik. Bu planda aylık 9.99 dolar ödeyen bir kişi Apple Music hizmetinden yararlanabiliyor. Bir diğer plan seçeneği ise aileye yönelik. Bunun için ödemeniz gereken aylık tutar ise 14.99 dolar. Bu seçenek ile Apple Music’den 6 kişi faydalanabiliyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri