Half Life 3 İçin Yetkililerden Açıklama Geldi

half life 3

Uzun zamandan beri gelişim aşamasında olduğu söylenen Half Life 3 için yeni söylentiler tekrar gündeme gelince, Valve’de sessizliğini bozmak zorunda kaldı.

Geçtiğimiz haftalarda ortaya atılan bir iddiaya göre, oyun dünyasında önemli bir yere sahip olan Valve’in uzun zamandan beri Half Life 3 üzerinde çalıştığı söylenmişti.

Half Life 3 hakkındaki iddiaların her geçen gün daha da artmasından dolayı rahatsız olmaya başlayan Valve ekibi, sonunda sessizliğini bozarak konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

Half Life oyununun senaristi olan Marc Laidlaw, bazı mecraların ve kanalların kendilerini Valve çalışanıymış gibi gösterme gayretlerini anlamsız bulduğunu belirterek bu konuyla ilgili çıkan haberlerin tamamen hayal ürünü olduğunu ifade etti.

Daha Fazlası


1 58

Laidlaw, yine gündemde yer alan senaryonun çizgi roman üzerinden ilerleyeceği yönündeki iddialara da açıklık getirerek, oyunun hikayesinin oyunlarla devam edeceğini belirtti. Yazmış oldukları senaryoların geliştirilen oyun motorunun sunduğu imkanlar dahilinde şekil aldığını söyleyen Laidlaw, Half Life 3’ün senaryosunun tamamlandığını üstü kapalı biçimde ifade etti. Laidlaw, tamamlanan senaryoyu neden oyun yerine çizgi romanla devam ettirelim şeklindeki ifadeleriyle senaryonun hazır olduğuna dair ipuçlarını vermiş oldu.

 

Half Life 3 oyunu için aceleci olmak istemediklerini belirten yetkililer, bazı firmaların düşmüş olduğu yanlışlara düşmemek için yavaş hareket ettiği belirtiliyor. Efsane oyunun üçüncü serisiyle adına yakışır bir oyun olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bakalım Half Life 3 serisi, karşımıza ne gibi yeniliklerle çıkacak ve oyuncuların tepkisi nasıl olacak bekleyip göreceğiz.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri