Aşırı Isınan iPhone’lar İçin Pratik Çözümler

iphone isinma

 

Havalar gereğinden fazla sıcak ya da soğuk olduğunda elektronik cihazlar bu durumdan fazlasıyla nasibini alıyor. Kimi zaman cihazların ömrü kısalırken kimi zaman da performanslarında gözle görülür düşüşler gözlemleniyor.

 

Havaların aşırı ısındığı bugünlerde bilinçsiz bir biçimde kullanılan akıllı telefonlar, başta ısınma sorunları olmak üzere kullanıcılarını zor durumda bırakıyor. Bugünkü yazımızda iPhone cihazlar için ısınma sorunlarına karşı alabileceğiniz bazı tedbirlerden bahsetmek istiyoruz. Özellikle sıklıkla dış ortamlarda bulunmak zorunda olanların epeyce işine yarayacağını düşündüğümüz bu bilgilerden bahsedelim.

 

iPhone modelleri aşırı sıcak ya da soğuk havalarda cihazın bileşenleri zarar görmemesi için otomatik olarak kendini kapatır.

 

Aşırı ısınma sorununda iPhone cihazları kullanıcılarını bilgilendirme amaçlı uyarıyor. Bu uyarı ile karşılaşan kullanıcılar serin bir ortama geçerek cihazın normale dönmesini beklemelidir. Ancak ne olursa olsun cihazı suyla ya da ıslak bir bezle soğutmaya çalışmayın.

 

Daha Fazlası


1 158

Telefonunuzun aşırı ısınmasına neden olan belli başlı faktörlerden bahsedecek olursak;

– Yüksek kalitede grafiklere sahip mobil oyunları uzun süre oynamak

– Hoparlörden uzun süre boyunca müzik yayını yapmak

– Güneşte uzun süre kalmak

– GPS fonksiyonunu sürekli açık tutmak

– İnternette gezinmek

– Cihaz şarja takılı iken kullanmaya devam etmek

 

Eğer tatil için denize gitmişseniz ve telefonunuzu da yanınıza aldıysanız güneşten korumak için üzerini havluyla ya da şapkayla kapatmayı ihmal etmeyin.

 

Küçük detaylar sayesinde telefonunuzun ısınma sorununu en aza indirmeniz mümkün hale gelebilir.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri