Half Life Android Wear İle Yeniden Geliyor

half life android wear

 

Oyun aleminin unutulmaz yapımlarından biri olan ve şimdiden efsaneler arasındaki yerini almayı başaran Half – Life, bu defa kullanıcılarının hiç beklemediği bir platformda yerini alarak oyun severlerin karşısına çıktı.

 

YouTube paylaşımlarıyla adından söz ettiren David Bennett, Half – Life oyununun ilk bölümünü Android Wear için emüle etti. Valve kategorisindeki oyunların Android ve Android Wear’a emüle edilebilmesine katkı sağlayan SDLash3D emülatörünü kullanan Bennett, akıllı saat üzerinde oyunun oynanabilecek şekilde çalışmasını sağladı.

 

Daha Fazlası


1 64

Şimdi Half Life Efsanesi Android Wear’da

 

FPS türündeki bir oyunun akıllı saatte keyifle oynanması hiçte mantıklı değil. Böyle olmasına rağmen Dave Bannett’ın denemesi gerek Half-Life tutkunlarının gerekse akıllı saatleri aracılığıyla oyunu oynamak isteyenler için kesinlikle denemeye değer olduğunu belirtebiliriz.  Android Wear için Half-Life’ın bir dağıtımı ise söz konusu değil fakat Bannett’ın kendi sitesinde yer alan HL projelerini yaratmak isteyenler için detaylı eğitim notları bulunuyor.

 

1998 senesinin Kasım ayında oyun dünyasına merhaba diyen Half-Life, kendi zamanında piyasaya sunulan oyunlara göre sunmuş olduğu devrimsel yeniliklerle oyun dünyasında kendisine apayrı bir yer edindi. Gerçeğe yakın grafikler, oyuncuları sürükleyen senaryolar ve dinamik müzikleriyle oyun dünyasındaki en başarılı yapımlar arasına giren HL, bir döneme damgasını vurmayı başaran Counter Strike, Team Fortress gibi modların da geliştirilmesindeki en önemli kaynak oldu.

 

Force ve Blue Shift adı verilen iki oyunu ile seri devam ederken, 2004 senesinde Half-Life 2 ile piyasada kendine yer edindi. Daha sonra HL2 Episode 1 ve Episode 2 serileriyle günümüze dek ulaşmayı başaran efsanenin yeni oyununun çıkması merakla bekleniyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri