Android, Otomobil Sektörüne Giriyor

2016 Honda Accord with Android Auto™

 

Günümüzde hızla gelişen teknoloji ile birlikte her alanda yapılan yenilikler kullanıcılarıyla buluşmaya devam ediyor. Birçok konuda kullanıcıların gündelik hayatını kolaylaştıran bu uygulamalara her gün bir yenisi eklenmeye devam ediyor. Bu teknolojik gelişmelerden biri olan ve ilk kez Google tarafından Apple’a rakip olarak piyasaya sunulan Android Auto konsepti, akıllı telefonlardan sonra Android adının otomobil sektörüne de girmesini sağlamış oldu. Yaklaşık 2 yıldan beri süre gelen çalışmaların ardından Android Auto aktif olarak kullanılmaya hazırlanıyor.

 

Daha Fazlası


1 64

Otomobil dünyasının önemli firmalarından biri olan Honda, yapmış olduğu açıklamaya göre 2016 model Honda Accord marka otomobilinde, Android Auto sistemine yer verileceğini ve Android CarPlay sistemini de destekleyeceklerini ifade etti. Bu açıklamadan sonra Android Auto platformu, yeniden teknoloji gündemindeki yerini almaya başladı. Bugüne dek otomobil firmalarının yeni çıkardığı modellerinde Android Auto sistemini kullanmaması, bu platforma olan ilgiyi azaltmıştı.

 

Yapılan bu açıklamaların ardından Google, Android ile beraber otomobil sektöründeki payını daha da arttırmayı başarabilir. Bilindiği gibi Apple’ın pek çok ünlü otomobil firmasıyla uzun zamandan beri yürütmüş olduğu çalışmalara, Google cephesinden de yanıt gelmiş oldu.

 

Honda’nın 2016 Accord modeli ile gelmesi planlanan bu sistemlerin kullanıcılarına ne denli bir yarar sağlayacağı ya da nasıl bir deneyim sunacağı şimdilik merak konusu. Ayrıca Honda dışındaki diğer otomobil firmalarının bu konuda Google ile ortaklaşa bir çalışma içine girip girmeyeceği konusunda ise şimdilik net bir bilgi bulunmuyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri