Antibakteriyel Ekrana Sahip ZTE AXON Geliyor

zte axon

 

Hızla gelişen teknolojiyle birlikte akıllı cihazlarda donanım özelliklerinin yanı sıra cihazın sağlam olması da aranan özelliklerden biri diyebiliriz. Durum böyle olunca akıllı telefon geliştiricileri üretmiş oldukları telefonlarında donanımsal özelliklerin yanı sıra sağlam olması için de kaliteli ekran camlarını kullanmayı tercih ediyor.

 

Son alınan bilgilere göre bugüne dek çizilmelere ve kırılmaya karşı dayanıklı olarak geliştirilen ekranlarda bundan sonra antibakteriyel özelliği de bulunacak.

 

Geçtiğimiz haftalarda Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden ZTE firmasının duyurmuş olduğu 5.5 inç büyüklüğündeki amiral gemisi telefonu Axon’un ekran camının antibakteriyal olduğundan neredeyse kimsenin haberi yoktu. Akıllı cihazların ekranlarına kazandırmış olduğu sağlamlıkla adından söz ettiren Corning, ZTE ile yapmış olduğu ortaklık neticesinde antibakteriyel cam ekran ile kaplanmış ilk akıllı telefon olma özelliğini taşıyan ZTE Axon’u resmi olarak duyurduklarını açıkladı.

zte axon antibakteri

Daha Fazlası


1 182

 

Corning tarafından yapılan açıklamaya göre ZTE Axon’da yer alacak olan ekran yalnızca çizilme gibi dış etkenlere karşı korumalı olmayıp,  bunun yanı sıra antibakteriyel etkiye sahip ekran özelliğine sahip olarak da kullanıcılarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Bu özellik sayesinde ekran üzerinde bulunan bakterileri anında yok ediyor.

 

Corning firması tarafından yapılan açıklamaya göre, dokunmatik ekran teknolojisinin gelişmesi ve kullanıcıların her türlü alanlarda akıllı telefon yüzeyleri ile devamlı etkileşim halinde bulundukları için telefon yüzeyinde bulunan mikroplar farklı insanlara geçebiliyor.

 

Özellikle pek çok çocuğun bu cihazları ağızlarına götürdükleri hatırlatılarak, bu sorunu ortadan kaldırmak için geliştirilen antimikrobiyal özelliğe sahip Gorilla Glass ekranları ZTE AXON serisi ile teknoloji pazarında görmekten dolayı büyük bir heyecan içinde olduklarını vurguladı.

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri