Google Chrome Yeni Güncellemeyle Gelen Özellikler

google chrome 44

Dünyada en çok kullanılan internet tarayıcısı konumunda bulunan Google Chrome, piyasaya sunduğu her yeni sürümünde kullanıcılarına yeni özellikler sunmayı başaran bir internet tarayıcısı. Fakat en son sunulan Google Chrome 44.0.2403.89 sürümü ile birlikte, yeni özelliklerden ziyade internette daha hızlı gezinme deneyimini kullanıcılarına sunmayı istemiş diyebiliriz. Bundan dolayı son güncellemede kullanıcıların açıkça dikkatini çekecek bir değişiklik görülmese de arka planda yapılan değişiklikler sayesinde güvenlik önlemleri daha da artırılmış.

 

Yapılan bu değişiklikler sayesinde kullanıcılar, internette daha hızlı şekilde dolaşma imkanına sahip olurken, öte yandan güvenlik önlemlerinin artırılması sayesinde de kişisel verilerini daha iyi koruma imkanına da sahip olacak.

 

Son güncelleme ile birlikte 43 tane güvenlik zaafiyetinin ortadan  kaldırılması sayesinde bilgisayarınızda bulunan kişisel dosyalarınızı ele geçirmek isteyen kişilere karşı kendinizi daha kolay koruyabileceksiniz. Düzeltilen bu güvenlik açıklarının çoğunluğu, bağımsız geliştiriciler tarafından tespit edilerek Google’a bildirilen açıklar olduğunu söyleyebiliriz.

Daha Fazlası


1 29

 

Performans güncellemesini de kullanıcılarıyla buluşturan Google, Chrome’un çok fazla hafıza tüketmesi probleminin de üstesinden gelmek için çalışmalarını devam ettiriyor ve piyasaya sunduğu her sürümler birlikte hafıza kullanımını daha etkin bir hale dönüştürüyor. Özellikle bilgisayar hafızasında yeterince yer bulunmayan kullanıcılar için Chrome 44 sürümü oldukça ideal diyebiliriz.

 

Google Chrome’un son güncellemesi ile birlikte gelen diğer özellikler ise;

– Bildirimler güncellemesi sayesinde toplu bildirim görüntüleme imkanı

– Uygulama kurulum bannerında yapılan yenilikler

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri