ZTE Axon Pro Özellikleri

zte axon pro

 

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde akıllı telefon üreticileri de kendilerini geliştirmeye devam ediyor. Apple tarafından iPhone 5S modeli ile başlatılan parmak okuyucu özellikli tuş özelliği, son zamanlarda pek çok marka ve modelde kullanıcılarıyla buluşmaya devam ediyor. Hatta pek çok firma, amiral gemisi modellerinde bu özelliğe mutlak suretle yer vermeye gayret gösteriyor. Bu özelliğe telefonlarında yer vermeyen firmalar ise kullanıcıları tarafından zaman zaman eleştirilere maruz kalıyor.

 

Pek çok firma parmak izi okuyucu özelliğini, Apple’ın yaptığı şekilde telefonun ön bölümündeki  tuşun yerine koymayı tercih ediyorlar. Ancak Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticisi firmalarından ZTE, parmak izi okuyucuyu herkesten farklı bir şekilde tasarlayarak telefonun ön bölümü yerine, arka bölümüne yerleştirmeyi tercih etmiş.

Daha Fazlası


1 158

 

ZTE’nin piyasaya sunmaya hazırlandığı Axon Pro’da parmak izi okuyucusu cihazın arka bölümünde, kameranın hemen alt kısmında yer alıyor. ZTE Axon Pro modelinde parmak izi okuyucunun arka bölümde yer alması biraz alışılagelmişin dışında olsa da gayet iyi durmuş. Çünkü parmak izi okuyucusu, cihazı elinize aldığınızda işaret parmağınızın denk geldiği kısımda olacak şekilde tasarlanmış.

 

Telefonun özelliklerinden bahsedecek olursak, Qualcomm Snapdragon 810 işlemcili, 4 GB’lık RAM, 32 GB’lık dahili hafıza, 5.5 inç büyüklüğünde QHD ekran, 13 Megapiksellik arka, 8 Megapiksellik ön kamera ile donatılan telefon oldukça iddialı bir şekilde geliyor. Satış fiyatı ile ilgili şimdilik net bir bilgi bulunmazken, telefonun ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı konusunda detaylı bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri