AppLock Uygulama İndir

applock android uygulamalar

 

Birçok telefonda bulunan şifreli tuş kilidi özelliği sayesinde çevrenizdeki kişilerin rehberinize, mesajlarınıza ya da kişisel dosyalarınıza ulaşmasını engelleyebiliyorsunuz. Peki bunların yanında Android işletim sistemli cihazınızda bulunan uygulamalarınıza da şifre koymak istemez miydiniz? Bugünkü yazımızda size bu konu hakkında bilgi vermek istiyoruz.

 

 

Daha Fazlası


1 11
  • Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilen AppLock uygulamasını cihazınıza yükledikten sonra kurun ve çalıştırın
  • Uygulama ekranına girdikten sonra sizden şifre oluşturmanızı isteyecek. Hatırlayacağınız bir şifre oluşturun ve onaylayın.
  • Daha sonra güvenlik ve işlemi teyit etmek için sizden bir e-mail adresi isteyecek. Güvenlik amaçlı e-mail adresinizi vermenizi tavsiye ediyoruz.
  • Programı çalıştırdıktan sonra cihazınızda bulunan uygulamalardan hangilerine şifreleme getirmek istiyorsanız bunların seçimini yapın. Uygulamaları seçtikten sonra şifreleme işlemleri için kilit deseni oluşturun.

 

Böylelikle cihazınızdaki istediğiniz uygulamaları şifrelemiş oluyorsunuz. Çünkü bazen cihazınızdan hesap makinesine bile girmek için şifre girmek zorunda kalıyorsunuz. En azından bu uygulama sayesinde kilidi kişiselleştirmiş oluyorsunuz. Bunun dışında cihazınızda uygulama kurulup kaldırılması gibi özellikleri de engellemiş oluyorsunuz.

 

Uygulamanın ayarlar bölümünde yer alan gizlilik ayarlarından kişiselleştirme yapabilirsiniz. Uygulama içinde zaman kilidi, konum kilidi gibi değişik seçenekler de bulunuyor. Bunların içinden istediğinizi seçerek uygulayabilirsiniz. Bu işlemleri tamamladıktan sonra AppLock cihazınıza girmek istediğinizde sizlere şifre soracak. Şifrenizi girerek erişim sağlayabilir, böylelikle verilerinizin güvenliğini bir kat daha artırmış olursunuz.

 

 

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayınız.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri